Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 6. 6. 2022

NAZOV: NITRA BUDE MAŤ PRVÉ FERRATY
Ak ste o ferrate ešte nepočuli, ale patríte medzi dobrodruhov, ktorí si užívajú výlety napríklad do Slovenského Raja, lezenie po rebríkoch a rôzne mostíky, kde sa musíte pridržiavať reťazí – možno ste už prvé ferraty aj zažili. Tie lákajú turistov najmä poriadnou dávkou adrenalínu a okolitou prírodou. Ak si aj vy chcete túto formu turistiky vyskúšať, nemusíte chodiť ďaleko – nové ferraty si budete môcť onedlho vyskúšať aj v Nitre.


Svätoplukovo námestie v Nitre ožilo futbalom vďaka úspešnému projektu Futbal v meste. Ten je zameraný na mladé futbalové talenty do 11 rokov a prebieha v šiestich najväčších mestách na Slovensku. Hlavnou myšlienkou je dostať futbal bližšie k fanúšikom. Ambasádorom je slovenský reprezentant, futbalová superstar, osemnásobný víťaz ankety Futbalista roka, hráč s nezameniteľnou kopacou technikou, ale aj účesom – Marek Hamšík.


ZAČAL PREMÁVAŤ TURISTICKÝ VLÁČIK
V Nitre začal od stredy opäť premávať turistický vláčik. Prvá jazda pre verejnosť v novej letnej sezóne sa začala na pravé poludnie. Vláčik premáva po mestskom okruhu, na ktorom je najväčšia koncentrácia historických pamiatok a iných zaujímavostí. „Informácie o nich sa cestujúci dozvedia z akustického sprievodcovského výkladu. Vláčik bude aj počas tohtoročnej sezóny premávať po obvyklej trase so začiatkom na Svätoplukovom námestí. „Odtiaľ smeruje cez pešiu zónu na Parkové nábrežie až do parku Sihoť, kde je miesto na nástup a výstup. Z parku sa presunie na hrad a následne sa cez Župné námestie vráti späť na Svätoplukovo námestie.


ŠPORTOVISKÁ ČAKÁ REKONŠTRUKCIA
Mesto Nitra zrekonštruuje viaceré športoviská. Vďaka dotácii z Fondu na podporu športu investuje viac ako 900.000 eur do opravy futbalového štadióna i tenisovej haly. Pre futbalový klub ČFK Nitra sa radnici podarilo získať dotáciu vyše 253.000 eur, ďalších takmer 169.000 eur tvorí spolufinancovanie mesta. „Zámerom projektu je oprava havarijného stavu budovy a zvýšenie kapacít na trénovanie. Opravia sa šatne, sociálne zariadenia a sprchy. Vznikne možnosť využívať tieto priestory aj počas prázdnin. Objekt má vyše 40 rokov a doteraz neprešiel žiadnou významnejšou stavebnou opravou a rekonštrukciou. Dotáciu v hodnote necelých 296.000 eur poskytne Fond na podporu športu aj na opravu tenisového areálu na sídlisku Chrenová. Mesto k nej v rámci spolufinancovania pridá ďalších 197.000 eur. „Projekt pokračuje v modernizácii novej tenisovej haly zateplením strešného plášťa a zateplením obvodových stien v prízemnej časti.


VYNOVENÉ PEDIATRICKÉ ODDELENIE
Nemocnica Svet zdravia Topoľčany zrekonštruovala pediatrické oddelenie. Renovačné práce trvali približne mesiac a náklady dosiahli zhruba 50.000 eur. Obnova zahŕňala výmenu podláh, okien, vymaľovanie všetkých priestorov, na oddelenie pribudlo nové vybavenie i nábytok. Vynovené sú aj ambulancie a čakárne, pribudla detská herňa. Počas minulého roka ovplyvneného pandémiou nového koronavírusu bolo na pediatrickom oddelení hospitalizovaných 650 pacientov. Ďalších približne 1700 detí ošetrili v pediatrických ambulanciách. Pediatrické oddelenie má k dispozícii 30 lôžok v 13 izbách. Po renovácii si ich deti rozpoznajú podľa zvieratka na dverách i nástennej tapete,

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia