Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 31. 5. 2022


Roky avizované predĺženie pešej zóny sa má stať realitou. Predĺžená by mala byť o približne 50 metrov. Vedľa ulice radnica plánuje umiestniť sedenie. Parkovacie miesta na Štefánikovej ulici sa zrušia a budú presunuté na iné miesto. Niektorí poslanci s týmto nápadom ale nesúhlasia. Sú názoru, načo robiť novú pešiu zónu, ked tá stará nie je v poriadku.


Koniec mája patrí na výstavisku Agrokomplex už tradične strojárstvu a technike. Na 27 ročníku strojárskeho veľtrhu sa predstavilo sto vystavovateľov zo 7 krajín. Odborný program, konferencie mapujúce aktuálne témy a trendy, či novinky sú predpokladom úspešnosti strojárskeho veľtrhu i v tomto roku.

DOM S OPATROVATEĽSKOU SLUŽBOU V PLAMEŇOCH
Hasiči zasahovali pri požiari Domu s opatrovateľskou službou na Ulici Janka kráľa v Nitre. Požiar vypukol vo večerných hodinách v nedeľu, zranili sa dve osoby. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Andrea Červočová, jedna osoba sa nadýchala spodinami horenia, druhá utrpela zranenie ruky. Obyvateľov objektu evakuovali, na mieste zasahovalo 14 hasičov so šiestimi kusmi techniky.
Podľa veliteľa zásahu sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo v objekte zhruba 100 seniorov. Evakuácia bola podľa jeho slov veľmi náročná, hasiči na rukách vyniesli 14 ľudí, použiť museli dýchacie prístroje aj plošinu. V súčasnosti už majú hasiči požiar pod kontrolou. Príčina vypuknutia požiaru je v štádiu vyšetrovania, na mieste bol zisťovateľ príčin požiaru.


V NITRE SPUSTILI FONTÁNY
V Nitre boli vo štvrtok spustené do prevádzky fontány. Voda sa rozprúdila na Svätoplukovom námestí i vo fontánach v ďalších častiach mesta. V meste okrem toho začali fungovať aj tzv. pitníky, ktoré počas horúčav poskytujú pitnú vodu. Celkovo ich je v Nitre sedem. Radnica okrem toho pripravuje aj revitalizáciu viacerých fontán. „Aktuálne je podpísaná zmluva s firmou, ktorá vypracuje projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu fontány pred krajským súdom, pred PKO a na Štefánikovej triede.


NOVÝ OVOCNÝ SAD V SPU
V priestoroch Demonštračnej záhrady Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre vzniká na ploche 0,8 hektára nový ovocný sad. Vysadených je v ňom 120 kusov čučoriedok v šiestich odrodách, päť odrôd broskýň v počte 137 kusov, z toho jedna nektárinka a jedna tzv. sendvičová broskyňa, viac ako 20 odrôd jabloní v počte 840 kusov a šesť odrôd čerešní v počte 322 kusov. Väčšina odrôd je licenčne chránená, sú to tzv. klubové odrody, ktoré sú dostupné len pre profesionálnych producentov.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia