Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 5. 5. 2021

Nitra zvýšila sumy určené na starostlivosť o zeleň * Nitra prichádza pre nesčítaných obyvateľov o státisíce eur * Rímskokatolícka cirkev Farnosť Topoľčany spustila nový projekt * Na otvorenie divadiel si počkáme *


INVESTÍCIA DO MESTSKEJ ZELENE
Mesto Nitra zvýšilo sumu, ktorú tento rok investuje do zelene. Nové rozpočtové opatrenia už schválili mestskí poslanci na svojom aprílovom rokovaní. Zastupiteľstvo zvýšilo o 10.000 eur investície do kvetinovej výsadby, celkovo tak na tento účel pôjde 40.000 eur. O 30.000 eur viac pôjde aj na správu a údržbu zelene, na ktorú tak v roku 2021 dá mesto celkovo 830.000 eur. Podľa slov primátora pôjde v tomto roku na úpravu a údržbu zelených plôch rekordná suma. Ako pripomenul, mesto okrem toho pripravuje dokumentácie aj na ďalšie projekty. Suma 45.000 eur je určená na prípravu revitalizácie mestských fontán. Ďalších 30.000 eur pôjde na ďalšie zelené projekty.


MESTO VYZÝVA NA SČÍTANIE
Nitrianska radnica pokračuje v kampani, v ktorej vyzýva ľudí, aby sa zapojili do aktuálneho sčítania obyvateľov. Doteraz sa k Nitre prihlásilo niečo cez 86 percent ľudí. Ďalší tak môžu urobiť počas asistovaného sčítania, ktoré sa začalo 3. Mája a skončí 13. júna. Nitra má podľa sčítania spred desiatich rokov 79.000 obyvateľov, no v skutočnosti ich v meste žilo takmer 82.000.


SMÚTOČNÉ OZNÁMENIA ONLINE
Rímskokatolícka cirkev Farnosť Topoľčany spustila nový projekt. Na internetovej stránke partevyveska.sk si ľudia môžu nájsť aktuálne smútočné oznámenia zosnulých ľudí mesta Topoľčany. aplikácia ponúka parte mesta Topoľčany a jej priľahlých častí a obcí: Nemčice, Tovarníky, Malé Bedzany a Veľké Bedzany.
Každý návštevník webovej stránky si môže smútočné oznámenia zoradiť prekliknutím podľa lokality alebo taktiež všetky súčasne. Sú zoradené podľa termínu pohrebu. A uplynutím dňa pohrebu sa zverejnenie smútočného oznámenia skryje a podstatné údaje o zosnulom sa presunú do sekcie prehľad zosnulých. Každý návštevník webovej stránky si však môže uverejnené parte stiahnuť a prípadne ho vytlačiť.


DIVADLO ANDREJA BAGARA ZATVORENÉ
Celá kultúrna obec dlho čakala na pravidlá, na základe ktorých bude možné otvoriť divadlá. Žiaľ, v rámci aktuálnych opatrení v kultúrnom semafore nie je pre väčšinu divadiel reálne spustiť plnú prevádzku a opäť hrať pre divákov, hoci by si divadelníci veľmi želali. Divadlo Andreja Bagara v Nitre aj napriek zložitej situácii stále pracuje, no svoje brány divákom zatiaľ neotvorí. Už o niekoľko týždňov chce uviesť premiéru ekologickej edukatívnej hry Kým nastane ticho. V plnom prúde je aj príprava výpravného muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť, ktorý chce DAB uviesť v septembri.


PRÍSNEJŠIE PRIDEĽOVANIE BYTOV
Prideľovanie mestských bytov v Partizánskom sa bude riadiť prísnejšími podmienkami. Po novom budú nájomníkov v meste vyberať prostredníctvom trojstupňového systému. Nové pravidlá pripravila samospráva po kauze pridelenia bytu, ktoré malo byť v rozpore so všeobecne záväzným nariadením (VZN).Samospráva bude pri prideľovaní bytov podľa primátora Božika zohľadňovať predovšetkým dĺžku času žiadateľov v evidencii, počet detí, ako i to, či priestory sú alebo nie sú vyhovujúce v kontexte ekonomickej a sociálnej situácie jednotlivca alebo celej rodiny. „V prípade, že je žiadateľ o byt podľa neho je príbuzný poslancov, hlavného kontrolóra alebo primátora, bude sa o pridelení bytu rozhodovať konsenzom, to znamená, že zaň musia rovnako hlasovať všetci poslanci,

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia