Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 11. 5. 2021

Headline: Rozpočet pre detské ihriská je schválený, nové ihriská však nepribúdajú. * Cyklomagistrálu medzi Trenčínom a Novým Mestom lemujú nové infopanely * Arriva v Nitre končí, po Nitre budú od januára jazdiť nové modrobiele autobusy. * Niektorých pacientov po prekonaní ochorenia koronavírusom ničí postcovidový syndróm. Spôsobuje mŕtvicu i zlyhávanie pľúc.


NÁZOV: DETI SA MOŽNO NEBUDÚ MAŤ KDE HRAŤ

V rozpočte mesta Nitra je pre tento rok schválených 220 000 Eur, ktoré majú byť použité na detské ihriská. V jednotlivých mestských častiach treba niektoré opraviť, iné zase obnoviť alebo postaviť nové. Poslanci majú ale obavy, že tento rok sa deti nebudú mať kde hrať. Avizujú, že ani potom, čo sa napokon rozhodlo o použití finančných prostriedkov na vybudovanie ihrísk, ako aj určení lokalít, sa detské ihriská v meste stále nebudujú.

NÁZOV: NITRA PODPÍSALA ZMLUVU S NOVÝM DOPRAVCOM
Nitra podpísala zmluvu s novým autobusovým dopravcom Transdev Morava, ktorá nahradí súčasnú Arrivu. Radnica hovorí o výnimočnosti súťaže. Nitre sa totiž ako prvému mestu na Slovensku podarilo zorganizovať súťaž na dopravcu s viac ako jedným uchádzačom. Nitra teda zajtra zavŕšila náročnú cestu za novou, kvalitnejšou mestskou hromadnou dopravou.

NÁZOV: VYLIEČENÍM TO NIE VŽDY KONČÍ

Prekonali Covid-19, ale ich zdravotný stav sa nevrátil do pôvodných koľají. Aj keď sa pacient po náročnej liečbe ochorenia zotaví natoľko, že môže ísť domov, stále to nemusí znamenať, že má vyhraté. Veľká časť pacientov, ktorí prekonali toto ochorenie, môžu mať následky ešte dlhé mesiace. Čoraz viac sa začínajú objavovať prípady pacientov s postcovidovým syndrómom nazývaným aj ako long covid, ktorý má skutočne pestrú plejádu symptómov.


INFOPANELY SPESTRIA CYKLOMAGISTRÁLU
Na novovybudovanom úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Trenčínom a Novým Mestom nad Váhom pribudli nové informačné panely. Cyklisti z nich získajú všeobecné informácie o cyklomagistrále a zároveň presnejší opis konkrétneho úseku. Ako informovala Katarína Holá z odboru regionálneho rozvoja Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, druhá strana infopanelov je venovaná hradom a ostatným historickým pamiatkam v blízkosti cyklotrasy. Na jednej z tabúľ nájdu cyklisti obrysovú mapu s vyznačenými atraktivitami Trenčianskeho samosprávneho kraja. Štyri tabule boli navyše obohatené populárno-vedeckými poznatkami o pozitívnom vplyve cyklodopravy na ochranu ovzdušia. Výstavba tohto úseku bola podporená z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia