Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 20. 11. 2021

V nemocniciach už operujú len akútne stavy * Nie všade sa darí včas odpratať sneh z ciest či chodníkov. V meste podľa plánu zimnej údržby majú prednosť hlavné cesty, až v druhom rade chodec. * Mesto chce doplniť prostriedky do rezervného fondu. Niektorí poslanci nesúhlasia.

Od pondelka vstúpi do platnosti nový covid automat. Zavádza novú kategóriu OP – očkovaní a ľudia, ktorí covid prekonali.V takomto režime budú fungovať napríklad aj obchodné centrá. Dôvodom na prijatie nových opatrení je zhoršujúca sa situácia, míňajú sa najmä lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou.Vedenia nemocníc sa zhodli v tom, že aj napriek obmedzeniu tzv. bielej medicíny je snahou jej maximálne možné udržanie pre akútnych a onkologických pacientov. Iné operácie sú už prakticky zastavené. Anesteziológovia musia byť pri lôžkach ventilovaných covid pacientov. Koncom týždňa ich mali vo FN Nitra jedenásť, ani jeden nie je očkovaný. Celkový počet covid pacientov dosiahol podľa hovorkyne Tatiany Kubinec 48, len traja sú očkovaní. Ďalších 23 presunuli do Špecializovanej nemocnice Zobor. Mesto sa v súčasnosti snaží robiť všetko preto, aby sa Nitriansky okres nedostal do čiernej farby COVID automatu. Radnica zriadila mobilné očkovacie miesta v obchodnom centre Mlyny, v poliklinikách na sídliskách Klokočina a Chrenová a postupne ich buduje aj v ďalších mestských častiach. ….pokracuje holubek

NÁZOV: CHODEC BY NEMAL BYŤ DRUHORADÝ
Situácie, kedy v Nitre nasneží a ľudia nadávajú na neodhrnuté a neposypané cesty a chodníky pozná snáď každý. Práve takýmto situáciám sa snaží mesto predchádzať. Na novembrovom mestskom zastupiteľstve bol prerokovaný návrh operačného plánu zimnej údržby miestnych ciest na území mesta Nitra na obdobie zimnej sezóny 2021-2022. Poslanci týmto dokumentom apelujú na to, aby sa väčšia pozornosť venovala nielen cestám, ale hlavne chodníkom a chodcom.

NÁZOV: NITRA DOPĹŇA REZERVNÝ FOND
Mestské zastupiteľstvo prerokovalo rozpočtové zmeny na rok 2021. Momentálne je zámerom mesta mať v rezervnom fonde zapojených aspoň 1,5 milióna eur. Tie mali byť získané z investičných akcií, ktoré sú stopnuté, alebo budú prefinancované z Európskej únie. Tento návrh sa však nestretol s pochopením.
DOČASNE UZAVRETÁ CESTA
Od 20. 11. do 28. 11. (vrátane) bude úplne uzavretá prepojovacia komunikácia medzi Dražovskou a Napervillskou ulicou (podjazd okolo Living Parku) z dôvodu stavebných prác – sfinalizovania kompletnej rekonštrukcie. Bude teda uzavretá celý deň, aj počas dvoch hodín ráno, kedy býva za normálnych okolností otvorená.
NOVÁ KOMPOSTÁREŇ V ZLATÝCH MORAVCIACH
Zlatomoravská samospráva získala od Ministerstva životného prostredia SR nenávratný finančný príspevok na vybudovanie novej kompostárne. Výška dotácie činí takmer 2 milióny eur, mesto sa podieľa päťpercentným spolufinancovaním vo výške cez 104-tisíc eur. Hlavným dôvodom, prečo sa Mesto Zlaté Moravce rozhodlo uchádzať sa o nenávratný finančný príspevok, je podľa primátora zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu z údržby parkov, cintorínov, mestskej zelene, zo záhrad obyvateľov a kuchynský biologicky rozložiteľný odpad z domácností ako aj školských zariadení.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia