Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 28. 11. 2021

Deťom zo základných škôl sa venujú ambasádori športových aktivít. Hlavnou aktivitou je korčuľovanie * Nitriansky okres získal žolíka, dosiahol potrebnú 65 perc.zaočkovanosť * Partizánski policajti vyšetrujú prípad pytliactva.

NÁZOV: ŠPORTOM KU ZDRAVIU

Spolupráca medzi mestom Nitra a Slovenským zväzom ľadového hokeja prináša do základných škôl projekt Centrum športu pri základnej škole. Jeho cieľom je rozhýbať deti a vytvoriť im priestor pre slobodné športovanie. Deti si mohli na zimnom štadióne vyskúšať rôzne pohybové aktivity,ktoré viedli vyškolení ambasádori športu.
V Nitrianskom okrese sa v priebehu posledných týždňov podarilo dosiahnuť viac ako 65-percentnú zaočkovanosť ľudí vo veku nad 50 rokov. V prípade, že po odvolaní aktuálneho lockdownu začne opäť platiť COVID automat, okres bude mať žolíka, vďaka ktorému už nespadne do čiernej farby. Zaočkovanosť vo vekovej skupine nad 50 rokov je v nitrianskom okrese niečo málo cez 65 percent a okres túto hranicu prekročil o šesť zaočkovaných ľudí. Ďalšími okresmi v Nitrianskom kraji, ktoré v tejto vekovej kategórii preskočili hranicu 65 percent, sú okresy Šaľa a Komárno. Najhoršie je na tom Topoľčiansky okres, kde je celková zaočkovanosť 39,5 percenta.
TSK INVESTUJE DO ŠKOL
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) chce v budúcom roku investovať z vlastného rozpočtu do oblasti školstva takmer 23 miliónov eur. Ide o najväčší objem finančných prostriedkov spomedzi všetkých oblastí, ktoré sú v kompetencii samosprávneho kraja. Na implementáciu európskych investičných štrukturálnych fondov je vyčlenených viac ako 20 miliónov eur. Ide najmä o projekty odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, v ktorých vznikajú centrá odborného výcviku a prípravy. Ide o stavebné úpravy, ale najmä o nákup prístrojov, strojov, robotov, meracích zariadení
POLÍCIA PÁTRA PO PYTLIAKOVI
Partizánski policajti vyšetrujú prípad pytliactva. Doposiaľ neznámy páchateľ odrezal hlavu jeleňovi, ktorého neulovil, ale našiel. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva, páchateľovi hrozí päťročné väzenie. Informovala o tom v stredu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia. Doposiaľ neznámy páchateľ našiel predtým členom poľovného združenia riadne uloveného, avšak nedohľadaného jeleňa. Páchateľ, ktorý zastrelené zviera našiel, mu odrezal hlavu aj s parožím a túto si prisvojil. Polícia upozorňuje, že v prípade nálezu uhynutej poľovnej zveri je potrebné túto skutočnosť oznámiť príslušnému poľovníckemu združeniu, prípadne polícii. „Akékoľvek neoprávnené prisvojenie si celej zveri alebo len jej časti je možné považovať za protiprávne konanie v oblasti poľovníctva. V tomto konkrétnom prípade ide dokonca o trestný čin pytliactva.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 15.5.2024

produkcia

Správy: Fakultnú nemocnicu v Nitre čakajú v blízkom čase priestorové zmeny

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 10.5.2024

produkcia