Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 11. 11. 2021

Nitra sa blíži k čiernej farbe, zachránia ju zaočkovaní? * Okres Šaľa už čierny nebude * Na Svätoplukovom námestí v Nitre už stojí vianočný stromček * Nový dopravca začal s vydávaním dopravných kariet *
sprava: ŽOLÍK NA DOSAH RUKY
Aktuálne v okrese chýba niekoľko desiatok zaočkovaných ľudí nad päťdesiat rokov, aby bola dosiahnutá hranica šesťdesiatpäť percent, znamenajúca žolíka.

ŠAĽA UŽ ČIERNA NEBUDE
Šaľa v Covid automate už neskĺzne do čiernej farby. Patrí k okresom, ktoré získali žolíka. Každý okres môže získať až dvoch žolíkov a preradiť sa tak až o dva stupne do lepšej farby covid automatu. Prvou je podmienka aspoň 65-percentná zaočkovanosť https://www.sme.sk/t/8564/ockovanie-vakcina-proti-covid-19?ref=temaclviactemy občanov nad 50 rokov a druhou je zaočkovanosť vekovej skupiny 50 a viac na hodnote 75 percent. Okres Šaľa je aktuálne oranžový, zaočkovaných ľudí nad 50 rokov je takmer 67 percent.

OSADILI VIANOČNÝ STROMČEK
Na Svätoplukovom námestí v Nitre už stojí vianočný stromček. Približne 13 metrov vysoký smrek pichľavý, ktorý pochádza z mestského pozemku z ulice Pri strelnici, osadili v stredu ráno pracovníci Strediska mestských služieb, informovala radnica. Adventné trhy v Nitre sa uskutočnia od 28. novembra do 23. decembra. Podľa vyjadrenia vedenia mesta aktuálne pokračujú prípravy v úzkej súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Nitre, s ktorým radnica mala niekoľko rokovaní o podmienkach usporiadania trhov. Zámerom je, aby sa adventné trhy čo najviac približovali tej podobe, na akú boli ľudia zvyknutí v rokoch pred pandémiou. Stánky plánuje mesto rozmiestniť na Svätoplukovom námestí, časť z nich bude aj v sekcii v smere na Mostnú ulicu. O predajcoch rozhodne s konečnou platnosťou mestské zastupiteľstvo. Betlehem bude s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnený priamo na námestí.
NOVÝ DOPRAVCA, NOVÉ KARTY
Nový dopravca, ktorý bude od nového roku prevádzkovať mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Nitre už začal s vydávaním dopravných kariet. Podľa radnice už spoločnosť Transdev Slovensko eviduje viac ako 1100 žiadostí. Ako informovala radnica, záujem o nové karty je veľký. Lístky cestujúcim platia až do ich plánovaného konca platnosti. To znamená, že držitelia mesačných, štvrťročných a polročných lístkov ich môžu používať aj po zmene dopravcu a novú kartu si vybavia až krátko pred skončením platnosti lístka. Objednávky nových kariet aj ich neskoršie nabitie je možné aj cez internet. Cestovné sa okrem toho bude môcť platiť aj cez mobilnú aplikáciu.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia