Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 8. 8. 2022

Rybári majú šancu uloviť už aj trofejné ryby. Sezóna im praje. * V Janíkovciach funguje stredisko vrtuľníkovej záchrannej služby * Nitriansky kraj sa podpisom memoranda zaviazal podporovať parašport

NÁZOV: LETECKÍ ZÁCHRANÁRI Z JANÍKOVIEC
Je čas dovoleniek. Veľa ľudí vyráža na výlety, do lesov, no nevedia ako sa zachovať v situácii, keď potrebujú pomoc a hlavne na miestach, kde môže zastaviť len záchranársky vrtuľník. Na Slovensku je 7 stredísk vrtulníkovej zachrannej služby. Na letisku v Janíkovciach je jedno z nich. Zriadené bolo 1.februára 2006.


NÁZOV: VO VODÁCH SÚ TROFEJNÉ RYBY
Pre väčšinu slovenských rybárov je sezóna v plnom prúde. Zatiaľ ju rybári hodnotia ako dosť dobrú. Či bude taká aj naďalej, tak to závisí od klimatických podmienok. Otepľovanie klímy totiž môže ohroziť aj ryby.

NITRA ZÍSKALA PRÍSPEVOK ZA TRIEDENIE
Mesto Nitra získalo príspevok takmer 140 tisíc eur z Environmentálneho fondu za triedenie odpadu. Radnica tieto prostriedky použije na rekonštrukciu a budovanie stojísk pre odpadové nádoby, zber a zhodnotenie kuchynského odpadu ale aj na odstraňovanie čiernych skládok. Výšku príspevku pre jednotlivé obce a mestá stanovuje Environmentálny fond podľa množstva vytriedenia komunálnych odpadov. V praxi to znamená, že čím viac odpadu mesto a jeho obyvatelia vytriedia, tým vyšší bude príspevok. V predchádzajúcom kalendárnom roku musela úroveň vytriedenia podľa osobitného predpisu pre rok 2021 dosiahnuť minimálne 34 percent, pričom mesto Nitra vytriedilo takmer 44 percent z celkového množstva vyzbieraného komunálneho odpadu.


NITRIANSKY KRAJ A SPV PODPÍSALI MEMORANDUM
Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica podpísal Memorandum o vzájomnej spolupráci s predsedom Slovenského paralympijského výboru (SPV) Jánom Riapošom. Výbor má aktuálne podpísané memorandá so štyrmi samosprávnymi krajmi, ktorých cieľom je priniesť parašport do všetkých regiónov Slovenska a bližšie k ľuďom, ktorí by sa mu v budúcnosti mohli venovať. Podľa slov predsedu paralympijského výboru pribúda ľudí so zdravotným znevýhodnením, aj preto sa usilujemú byť bližšie nielen k paralympionikom, ale aj ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Zastupiteľstvo NSK schválilo vybudovanie Centra športu na Spojenej škole Slančíkovej v Nitre. Predpokladané náklady na jeho vybudovanie boli pred dvoma rokmi 11,5 milióna eur.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia