Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 6. 5. 2022

NAZOV: NITRANIA VIAC TRIEDIA ODPAD

Množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšuje vďaka obyvateľom, ktorí zodpovedne triedia. Nitra v minulom roku vytriedila viac komunálneho odpadu ako to bolo v roku 2020. Vďaka recyklovaniu šetríme suroviny a dokážeme ich vo forme recyklátu vrátiť späť do nových výrobkov, preto
ak budú občania mesta naďalej separovať minimálne tak ako v minulom roku, ušetria mestu finančné prostriedky a zlepšia aj stav životného prostredia.

NAZOV:DIVADELNÉ VČELY

Na streche Starého divadla Karola Spišáka v Nitre pristáli včely. Prvé divadelné včely na Slovensku. Mestské včely budú produkovať starodivadelný med. Prvé dva úle so svojimi kráľovnami sa stanú základom tradície divadelného včelárstva v Starom divadle a s tým spojenými workshopmi pre deti.

HEADLINE: NAZOV: NITRIANSKE FONTÁNY ČOSKORO OŽIJÚ

Mesto Nitra má vo svojom vlastníctve 12 fontán, 7 pitníkov a ďalších 5 vodných brán. Spustiť by sa mali na začiatku leta. Hovorca mesta Tomáš Holúbek presný dátum zatiaľ nešpecifikoval. Osviežiť sa však pri niektorých fontánach možné nebude. Dôvodom sú technické príčiny.

NÁDOBY NA JEDLÉ OLEJE NA 30 MIESTACH
Obyvatelia Bánoviec nad Bebravou budú môcť po novom odovzdať zvyšky jedlých olejov a tukov do špeciálnych nádob. S ich rozmiestňovaním začala samospráva začiatkom mája, postupne pribudnú v 30 vybraných lokalitách mesta. Doposiaľ mohli Bánovčania odovzdať zvyšky jedlých olejov a tukov na zbernom dvore. „Nádoby na zber majú obsah 120 litrov, sú šedej farby a označené nálepkou. Odvoz bude minimálne raz za mesiac. Mesto verí, že dostupnejšie nádoby na zber jedlých olejov zároveň pomôžu riešiť problém zanášania verejnej kanalizácie a domácich žúmp.Ak občania totiž vylievajú použitý kuchynský olej do drezu, olej v potrubí tuhne a nabaľuje na seba ďalšie nečistoty. „Zároveň mastný tukový film spôsobuje zahnívanie a ďalšie znečistenie vody a pôdy.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia