Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 30. 10. 2020

• Nitrianska radnica je pripravená na celoplošné testovanie. Pre obyvateľov bude k dispozícii 63 odberných miest.
• Slovenská poľnohospodárska univerzita pripravuje materskú školu pre deti svojich zamestnancov a študentov. Otvorená by mala byť už budúci školský rok.
• Veriacim sú k dispozícii aj počas druhej vlny pandémie. Biskupstvo obnovilo svoje telefonické linky.

Zahlásenie:

Počas nasledujúcich dvoch víkendov sa na celom Slovensku vo všetkých obciach a mestách uskutoční celoplošné testovanie obyvateľov na ochorenie Covid 19. V Nitre sú už pripravené odberné miesta a aj dostatok pracovníkov, ktorí budú mať testovanie na starosti. Problémom bolo najmä hľadanie vhodných priestorov.

NEDOSTATOK LEKÁROV
Podľa aktualizovaných informácii je víkendové celoplošné testovanie na COVID-19 v Nitre ohrozené. Potvrdil to primátor Nitry Marek Hattas. Dôvodom je nedostatok lekárov potrebných pri testovaní. Primátor zároveň vyzýva lekárov, aby sa prihlásili a pomohli mestu.

Flash:

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre chce vytvoriť vlastnú materskú školu určenú pre deti svojich zamestnancov a študentov. Vzniknúť by mala v priestoroch už existujúcej materskej školy na Hospodárskej ulici, ktorá je síce v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitra, no budova s pozemkami, v ktorej aktuálne škôlka sídli, je vo vlastníctve univerzity. V súčasnosti ju navštevuje 32 detí, pričom viac ako štvrtinu z nich tvoria deti zamestnancov univerzity. Materská škola Klások by mala byť otvorená už budúci školský rok. (ide Chosraviová)

Flash:

Nitrianske biskupstvo obnovilo svoje telefonické linky pre poskytovanie duchovnej pomoci a podpory veriacim Nitrianskej diecézy. Zriadené boli už počas prvej vlny pandémie ako prejav ľudskosti, ale aj povinnosti cirkvi byť blízko pri tých, ktorí to v ťažkých chvíľach potrebujú. Určené sú najmä pre ľudí, ako sú kresťanskí seniori, osamelí či chorí ľudia, ktorí sa ťažko zmierujú s aktuálnou situáciou a majú potrebu porozprávať sa o svojich problémoch..Veriaci môžu túto možnosť využiť každý deň od 9. do 18. hodiny. (ide Ujlacký)

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia