Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 21. 11. 2020

Headline = Nitrianska radnica je pripravená na zimnú údržbu. K dispozícii má tisíc ton posypového materiálu. Poslanci schválili členov Mediálnej rady mesta. Dohliadať budú na všetky mestské médiá. * Nitrianski poslanci zatiaľ hazard nezakázali, budú o ňom ešte rokovať * V Nitre pod Zoborom vysadili stromčeky, majú pomôcť lepšej klíme počas letných horúčav.

Aj napriek tomu, že teploty vonku sú vzhľadom na aktuálne obdobie pomerne vysoké, Nitra už prešla do režimu zimného obdobia, ktoré oficiálne trvá od 15. novembra približne do 15. marca. Sneh si síce zatiaľ užiť nemôžme, no nitrianska radnica už pripravila všetko potrebné na zabezpečenie zimnej údržby. Na pomoc magistrát vyzýva aj ľudí z radov občanov.

Mestské zastupiteľstvo v Nitre na svojom septembrovom zasadnutí schválilo vznik Mediálnej rady, ktorá bude kontrolovať všetky médiá pod správou mesta. Návrh bol prijatý na podnet viacerých poslancov, ktorí nesúhlasili s obsahom Radničných novín a so spôsobom, akým sú jednotlivé informácie obyvateľom mesta predkladané. Poslanci zároveň žiadali vytvorenie redakčnej rady, aby mohli aktívne dohliadať na tvorbu tohto periodika. Tento návrh však zastupiteľstvom neprešiel. Odbor komunikácie a propagácie z toho dôvodu na novembrovom zastupiteľstve predložil návrh členov Mediálnej rady. Podľa jej štatútu majú byť členmi piati zástupcovia poslaneckých klubov a zároveň dvaja odborníci z mediálnej praxe. Nakoniec sa však z poslancov do Mediálnej rady dostali len štyria zástupcovia, a to Miloslav Špoták, Jarmila Kráľová, Miloš Dovičovič a Ladislav Turba. Z radov odborníkov bude mediálnu radu zastupovať len jeden človek. ….Poslanci návrhu Mestskej rady napokon vyhoveli a Henrich Varga sa členom Mediálnej rady nestal.

JE OSUD NITRIANSKEHO HAZARDU SPOČÍTANÝ?
Nitrianski mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní odložili prijatie všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze hazardu. Zastupiteľstvo rozhodlo o stiahnutí materiálu a jeho opätovnom dopracovaní. Následne sa poslanci k nemu vrátia na niektorom z budúcich zasadnutí, predpokladajú že v decembri. Rozhodnutiu o odklade predchádzala rozsiahlejšia diskusia poslancov na samotnom zastupiteľstve.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia