Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY: 20. 3. 2021

V Nitre otvorili prvé veľkokapacitné očkovacie centrum. Sídli v priestoroch strednej školy. * Obľúbené verejné bycikle mesto Nitra nebude prevádzkovať vo svojej réžii * Vodič automobilu zrazil kolobežkárku, spôsobil jej zranenia * MsP v Nitre odstránila za rok takmer 200 autovrakov

Nitriansky samosprávny kraj spustilo od soboty 20. marca prevádzku veľkokapacitného očkovacieho centra. Nachádza sa v priestoroch spoločenskej miestnosti Strednej spojenej školy na Slančíkovej ulici v Nitre. Prihlasovanie na očkovanie je sprostredkované cez Národné centrum zdravotníckych informácií. Kraj vyčíslil sumu za prevádzku vakcinačného centra do konca tohto roka na približne 860 tisíc eur.

Mesto Nitra tento rok neplánuje prevádzkovať bikesharing vo vlastnej réžií. Dôvodom je neúspešná
verejná súťaž na prevádzkovateľa zdieľaných bicyklov v meste, kedy sa radnica s novou víťaznou
firmou napokon na zabezpečení tejto služby nedohodla. Aj napriek tomu sa spoločnosť Arriva, ktorá
bicykle v meste prevádzkuje od roku 2017, rozhodla od 1. apríla spustiť bikesharing z vlastnej
iniciatívy bez ohľadu na dohodu s mestom. Pre obyvateľov si tento rok pripravila aj viaceré novinky.

VODIČ AUTA ZRAZIL KOLOBEŽKÁRKU
https://www.teraz.sk/nitriansky-kraj/policia-opity-vodic-zrazil-v-sikeni/536109-clanok.html
Pri dopravnej nehode v obci Sikenička v okrese Nové Zámky sa zranila 16-ročná kolobežkárka. „Vodič osobného motorového vozidla, 47-ročný muž, pravdepodobne neskoro spozoroval po hlavnej ceste prechádzajúce dievča na elektrickej kolobežke. Nedal mu prednosť a došlo k zrážke. O jej sile svedčí aj preliačina na čelnom skle auta.Dievča bolo po nehode so zraneniami prevezené do novozámockej nemocnice. Privolaná policajná hliadka podrobila vodiča dychovej skúške. mal takmer jeden a pol promile. Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Nových Zámkoch vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody ako prečin ublíženia na zdraví.


POLÍCIA ODSTRAŇUJE AUTOVRAKY
Mestská polícia (MsP) v Nitre v minulom roku evidovala 262 áut, ktoré dlhodobo zaberali verejné priestranstvá. Väčšinu z nich sa mestskej polícii podarilo z nitrianskych ulíc odstrániť. Celkovo za uplynulý rok v Nitre zlikvidovali 193 nepojazdných áut a autovrakov. „viaceré prípady riešil aj mestský úrad, ktorému mestskí policajti oznámili na ďalšie riešenie 56 vozidiel. Radnica z nich nechala odtiahnuť z verejných priestranstiev takmer dve desiatky áut. V evidencii vrakov a dlhodobo nepojazdných vozidiel zostali takmer tri desiatky áut, ktoré si majitelia z verejného priestranstva z rôznych dôvodov neodstránili. „Riešením je dôrazné a nekompromisné vymáhanie poplatku, vrátane exekučných konaní, za užívanie verejného priestranstva.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia