Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 19. 9. 2022


ARCIVOJVODKYŇA CAMILLA VON HABSBURG – LOTRINGEN V NITRIANSKOM HOSPICI ULOŽILA RELIKVIU BLAHOSLAVENEHO CISÁRA KAROLA I. HABSBURSKÉHO * Do Nitry zavítali exotické zvieratá * Súčasťou revitalizácie parku na Sihoti bude nové ihrisko

Blahoslavený Karol I. Habsburský sa v roku 1916 stal posledným rakúskym cisárom a českým a uhorským kráľom. Pre jeho trvalú snahu o mier počas 1 svetovej vojny, pre silné sociálne cítenie a hlbokú zbožnosť bol v roku 2004 vyhlásený pápežom Jánom Pavlom II za blahoslaveného. Jeho relikviu môžete najnovšie nájsť aj v hospicovej kaplnke sv. Bernadetky v Nitre.


NÁZOV: EXOTICKÉ ZVIERATÁ V NITRE
Hady, gekony, akváriové rybky či pavúci. Toto všetko mohli návštevníci vidieť na burze exotických zvierat Faunia, ktorá sa konala po druhýkrát v Nitre. Burza tradične ponúkla aj priestor na výmenu informácií a skúseností. Začínajúci chovatelia sa mohli stretnúť s akvaristami a teraristami, ktorí sa tejto záľube venujú niekoľko rokov a mohli sa dotknúť aj zvierat, ktoré možno nie sú k videniu až tak bežné.


Kandidát na primátora Nitry Štefan Štefek predstavil svoj Tím pre Nitru. Tvorí ho 25 kandidátov na poslancov Mestského zastupiteľstva v Nitre. Pripravených majú 12 riešení pre Nitru a súčasne aj riešenia pre každú jednu mestskú časť. Kandidovať bude ako nezávislý, bez podpory politických strán.


NOVÉ IHRISKO V STAROM MESTE
Pod Nitrianskym hradom vznikne nové detské ihrisko. Ako informovala radnica, vyrastie za budovou Parku kultúry a oddychu. Ihrisko bude tvoriť veľká polyfunkčná zostava cvrček so šmýkačkou, dve závesné, jedna kyvadlová a dve pružinové hojdačky. Nové herné prvky nahradia pôvodné ihrisko. „Staré konštrukcie demontovali a vybúrali pieskovisko. Okrem nových herných prvkov tu pribudnú aj lavičky, nádoba na odpad a informačná tabuľa. Výstavba detského ihriska je súčasťou veľkého projektu na revitalizáciu celého nového parku. Získali na ňu vyše 600.000 eur z Európskej únie.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia