Televízia CENTRAL
Image default

Správy: 18. 8. 2021

Zaočkovanosť zamestnancov nitrianskych škôl je nad priemerom * Vandali úradujú v areáloch škôl * V Nitre pokračujú prípravy výstavby cyklotrás * Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) postupne znižuje kapacity očkovaných *
správa NSK:
Základné školy čoskoro opäť otvoria svoje brány študentom. Očkovanie pedagógov a pracovníkov škôl môže prispieť ku klasickej forme vyučovania bez obmedzení a varianty dištančnej výuky.

Základné školy ničené vandalmi: správa:
Snaha o spoluprácu základných škôl s verejnosťou nie vždy prebieha podľa očakávaní. V posledných mesiacoch sa zamestnanci stretávajú s problémom poškodzovania dopravných ihrísk, bežeckých dráh i oplotenia budov.
NOVÉ CYKLOTRASY V NITRE A OKOLÍ
V Nitre pokračuje príprava výstavby cyklotrasy, ktorá prepojí centrum mesta s mestskou časťou Dražovce a priemyselným parkom Sever. Vo finále je tiež majetkové a právne usporiadanie pozemkov pod budúcou komunikáciou. Mesto Nitra pripravuje výstavbu cyklotrasy už dlhšiu dobu. Územné rozhodnutie bolo vydané ešte v roku 2015. Pripravovaná cyklotrasa bude viesť prevažne po hrádzi kanála Dobrotka. Má viesť od lávky pre chodcov pri Mestskom parku na Sihoti až do centra mestskej časti Dražovce. Po dokončení celej trasy bude mať dĺžku takmer 3 celé 8 desatín kilometra. Mesto začalo aj s prípravou nového úseku cyklotrasy, ktorá povedie po brehu rieky Nitra. Začínať sa bude vedľa mostana Vodnej ulici, pokračovať bude až po areál bývalého podniku Zelokvet s ukončením v mestskej časti Mlynárce. Tri metre široký cyklistický chodník vybudovaný na korune hrádze bude dlhý takmer 1,5 kilometra.
Do múzeí, galérií, výstavných siení a knižníc sa kompletne zaočkovaní ľudia dostanú aj v prípade, ak okres skončí v čiernej farbe, teda v treťom stupni ohrozenia. Tí, ktorí nebudú mať očkovanie ani test, sa do kultúrnych inštitúcií dostanú maximálne do červenej farby, teda ak bude okres v prvom stupni ohrozenia. Vyplýva to z nového COVID automatu, ktorý v utorok (10. 8.) schválila vláda.
TSK ZNIŽUJE KAPACITY OČKOVANÝCH
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) postupne znižuje kapacity očkovaných vo svojich dvoch veľkokapacitných krajských očkovacích centrách (VKOC) v Prievidzi a Trenčíne a nastavuje ich podľa záujmu občanov. Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 plánuje momentálne podávať záujemcom v zmysle zmlúv do konca augusta. Zdravotníci očkujú ľudí už niekoľko týždňov aj bez objednania, a to v Prievidzi i Trenčíne vakcínou Comirnaty. Očkujú tam i deti. „Aktuálne kapacity nastavujú podľa počtu ľudí v čakárni, či už na prvú alebo druhú dávku. V Prievidzi je kapacits 2100 ľudí a v Trenčíne 1200 ľudí. Momentálny plán očkovania do konca augusta uskutočnia v rámci zmluvných podmienok. Posledný vakcinačný víkend naplánovali na dni 28. a 29. augusta. V Trenčianskom kraji funguje okrem VKOC v Trenčíne a Prievidzi ďalších sedem centier v rámci nemocníc a tri v rámci polikliník. Tie rovnako nastavujú kapacity podľa záujmu občanov.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia