Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 17. 11. 2022

Nitriansky primátor a poslanci zložili sľub – V Topoľčanoch vysádzajú nový zelený sad – Nitrianska knižnica hľadá maskota


Staronový primátor Nitry Marek Hattas na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva zložil primátorský sľub a oficiálne sa ujal funkcie. Svoje sľuby zložilo aj 31 poslancov, ktorí boli zvolení v jesenných komunálnych voľbách. Primátorovo politické zoskupenie Tím Kraj Nitra nebude mať s deviatimi poslancami v mestskom parlamente väčšinu. S kým bude o podpore vyjednávať, zatiaľ Hattas hovoriť nechcel.
topolcany sprava


Až 64 miest, mestských častí a obcí po celom Slovensku využilo šancu zabojovať o výnimočnú výsadbu so vzácnymi odrodami ovocných stromov.. Víťazom spomedzi všetkých zástupcov samospráv sa stalo mesto Topoľčany, ktoré sa zapojilo ponukou až dvoch veľkých sídliskových pozemkov v blízkosti centra, základných škôl, obchodných centier a celkovo s dobrou dostupnosťou pre verejnosť. Obyvatelia sa môžu tešiť, že im v susedstve pribudnú dlhoveké a odolné stromy starých odrôd známe už našim prastarým rodičom.

KNIŽNICA HĽADÁ MASKOTA
Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre hľadá svojho maskota. S výzvou na čitateľov a priaznivcov sa obrátila pri príležitosti 100. výročia svojho založenia. o súťaže sa podľa organizátorov môže zapojiť každý, bez ohľadu na vek. „Hľadá sa najkrajší a najoriginálnejší maskot, ktorý bude knižnicu sprevádzať na každom kroku, na každom podujatí či akcii. Záujemcovia môžu svoje návrhy posielať do konca roka. O tom víťaznom budú môcť počas januára rozhodnúť čitatelia priamo pri návšteve knižnice, prípadne online na sociálnych sieťach. Tri najkrajšie návrhy budú odmenené hodnotnými knižnými cenami. Absolútneho víťaza vyhlásia začiatkom februára.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 15.5.2024

produkcia

Správy: Fakultnú nemocnicu v Nitre čakajú v blízkom čase priestorové zmeny

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 10.5.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia