Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 16. 1. 2021

HEADLINE: V Nitre je kritická situácia. Polícia prosí ak môžete, zostante doma. * Kňazi nitrianskej diecézy sa rozhodli dobrovoľne vypomáhať pri starostlivosti o chorých na koronavírus. * Pozostalí čakajú na urnu tri týždne. Počet kremácií stúpol v Nitre približne o 70 percent. * V Nitrianskom okrese klesla pozitivita

NAZOV: KONTROLY NA CESTÁCH POKRAČUJÚ
Neustále sa zhoršujúca epidemiologická situácia v Nitre si vyžaduje dodržiavanie prijatých opatrení, ktorých cieľom je znížiť mobilitu obyvateľstva.Od 1 januára platí preto prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek. Na cestách preto nájdete zvýšené množstvo policajných hliadok, ktoré Vás môžu náhodne zastaviť a overiť si dôvod opustenia trvalého bydliska

DOBROVOĽNÍCI V NEMOCNICI
Približne 40 kňazov z nitrianskej diecézy sa rozhodlo vymeniť knazské taláre za skafandre na tých najvyťaženejších oddeleniach nemocníc. Rozhodli sa byť tam,kde to teraz najviac potrebujú. Pomáhajú pacientom, ktorých nemôžu v tejto situácii navštíviť blízki a príbuzní.

TESTOVANIE V NITRIANSKOM OKRESE
V Nitrianskom okrese počas druhého z troch kôl plošného testovania na COVID-19 otestovali 87 277 ľudí. Odberné tímy zaznamenali spolu 1 107 pozitívnych testov, miera pozitivity tak dosiahla hodnotu 1,27 percenta. Okrem krajského mesta sa do testovania zapojilo aj mesto Vráble a všetkých 60 obcí okresu, testovali aj vo veľkých priemyselných podnikoch. V druhom kole sa prišlo otestovať približne o 8 000 ľudí menej ako týždeň predtým, počet pozitívnych testov klesol približne na polovicu.V okrese je naplánované na ďalší víkend aj tretie kolo testovania. V okrese Nitra platí už od 11. januára sprísnený lockdown, do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov je možné ísť len s negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.

Na nitrianskom cintoríne na Cabajskej ceste sú pristavené už tri chladiarenské prívesy pre telá mŕtvych. Dva zabezpečilo mesto. Tretí, ktorý pribudol pred niekoľkými dňami, objednalo na vlastné náklady krematórium. V dôsledku pandémie denne dovezú viac zosnulých, než dokáže krematórium spopolniť. Technické možnosti krematória sú 19-20 zosnulých za 24 hodín.Nestíhajú ani pohrebné služby, aktuálne sa na termín pohrebu čaká aj dva týždne a začína byť aj nedostatok rakiev. Nitriansky primátor Marek Hattas sa vyjadril, že v decembri zomrelo v Nitre 330 ľudí, pred pandémiou ich bolo v priemere 130.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 21.2.24

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 10.2.2024

produkcia