Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY: 12. 3. 2021


Koronavírus je na Slovensku prítomný už viac ako rok. Nitra sa musela počas neho popasovať s množstvom opatrení. – Zdieľané bicykle v meste pod Zoborom budú pre obyvateľov k dispozícii aj tento rok. Arriva ich však bude prevádzkovať vo vlastnej réžii. – Počet priestupkov na území mesta v roku 2020 klesol. Zapríčinila to najmä pandémia. – V Nitre stúpa počet parkovacích lístkov uhradených prostredníctvom SMS správy.


Slovensko už viac ako rok bojuje s pandémiou ochorenia Covid 19. Prvú vzorku tejto infekcie potvrdili slovenské laboratória 6. marca 2020. Počas roka sa museli nemocnice, školy, zariadenia sociálnych služieb a iné ďalšie inštitúcie vysporiadať s množstvom prijatých protipandemických opatrení, ktoré mali pomôcť zabrániť šíreniu nového vírusu. Rovnako ako ostatné mestá a obce si aj Nitra musela prejsť viacerými celoplošnými testovaniami, zatvorenými školami či zákazmi návštev v zariadeniach sociálnych služieb.

Mesto Nitra tento rok neplánuje prevádzkovať bikesharing vo vlastnej réžií. Dôvodom je neúspešná verejná súťaž na prevádzkovateľa zdieľaných bicyklov v meste, kedy sa radnica s novou víťaznou firmou napokon na zabezpečení tejto služby nedohodla. Aj napriek tomu sa spoločnosť Arriva, ktorá bicykle v meste prevádzkuje od roku 2017, rozhodla od 1. apríla spustiť bikesharing z vlastnej iniciatívy bez ohľadu na dohodu s mestom. Pre obyvateľov si tento rok pripravila aj viaceré novinky.

Príslušníci Mestskej polície v Nitre riešili počas minulého roka na území mesta viac ako 11 tisíc priestupkov. Ich počet oproti predchádzajúcim rokom klesol, čo zapríčinila najmä pandémia nového koronavírusu a s ňou súvisiaci zákaz vychádzania či zatvorené prevádzky. Polícia sa sústredila najmä na kontrolu dodržiavania pandemických opatrení a na pravidelné výjazdy do mestských častí Dražovce či Horné a Dolné Krškany.

FLASH:
Regulácia parkovacej politiky v Nitre pokračuje aj naďalej. Zníženie ceny parkovného prostredníctvom SMS správy počas minulého roka prispelo k vyššiemu počtu záujemcov, ktorí využívajú práve túto službu. Obyvatelia Nitry tak čoraz viac uprednostňujú pohodlnejšiu možnosť kúpy cez mobilný telefón, bez nutnosti vracať sa k vozidlu so zakúpeným parkovacím lístkom z parkomatu. Aj napriek covidovej situácii sa príjmy z parkovania za minulý rok pohybujú na približne 88 percentách priemeru rokov 2017 až 2019. V regulácii chce mesto pokračovať aj v roku 2021.

ANKETA O NAJ ATRAKCIU POZNÁ VÍŤAZOV
Veľká čitateľská anketa o Trenčianskom kraji „Srdcu najbližší“, ktorú pripravila krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región v termíne od 3. januára do 15. februára 2021 má svojich víťazov, nie však porazených. Ukázalo sa, že každá jedna nominácia v pätnástich kategóriách bola oprávnená a mala zmysel. Prispela k ešte lepšiemu poznaniu Trenčianskeho kraja . Najznámejšou, najfrekventovanejšou a najžiadanejšou značkou cestovného ruchu v Trenčianskom kraji sa stali kúpele Trenčianske Teplice pred Trenčianskym hradom a cyklotrasou Trenčín – Nemšová.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia