Televízia CENTRAL
Image default

SRÁVY: 20. 9. 2020

Headline :

V Nitre pribudla nová onkologická poradňa. Pomoc v nej nájdu nielen pacienti, ale aj ich príbuzní. Do Európskeho týždňa mobility sa zapojilo aj mesto pod Zoborom. Cestujúci môžu využiť zľavnené cestovné lístky. * Na nitrianskej Kalvárii objavili jaskyniari nové priestory. Skúmanie stále pokračuje.


Vo Fakultnej nemocnici v Nitre na Oddelení radiačnej a klinickej onkológie vznikla nová pacientska poradňa. Jej úlohou je poskytovať poradenstvo nielen súčasným onkologickým pacientom, ale aj ich príbuzným. Bývalí onkologickí pacienti poskytnú dôležité informácie v oblasti zvládania liečby a jej následkov, výživy či nárokov na sociálnu výpomoc.
správa


Týždeň od 16. do 22. septembra je už tradične venovaný kampani s názvom Európsky týždeň mobility. Vďaka tomuto projektu môžu mestá či obce každoročne namotivovať svojich obyvateľov na využívanie ekologickejších spôsobov prepravy. Cieľom tohtoročnej kampane je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy s nulovými emisiami, a preto sa ročník 2020 riadi heslom Čistejšia doprava pre všetkých.


Na nitrianskej Kalvárii sa nachádza niekoľko jaskýň, ktoré sú však pre verejnosť neprístupné, nakoľko ide o vertikálne jaskyne. Minulý rok obletela internet informácia o objavení unikátu-najdlhšej a zároveň najväčšej jaskyne pohoria Tribeč, ktorou je jaskyňa Dezidera Horvátha. Objavená bola v roku 1950.Podľa meraní a odhadov zo začiatku roka 2019 sa zistilo, že môže dosahovať dĺžku okolo 400 metrov. V súčasnosti sa jaskyniari dostali do dalších pokračovaní tohto bludiska chodieb.Aktuálne počas oficiálnych meraní presiahli 500 metrov. Toto číslo však stále nie je konečné:)
Medzi hlavné body posledného zasadnutia mestského zastupiteľstva v Nitre patrila aj voľba nového hlavného kontrolóra mesta. Vzhľadom na koronavírus sa hlasovanie presunulo z marca o niekoľko mesiacov neskôr. Na pozícii však v nasledujúcom funkčnom období zmeny nenastanú. Dôveru poslancov si opäť získala Darina Keselyová

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia