Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY: 3. 4. 2021

Niektorí poslanci nechodia na zasadnutia mestského zastupiteľstva. Z dôvodu ich neprítomnosti sa musia rokovania presúvať na nové termíny. * Viacerí onkologickí pacienti z okresu Prievidza musia už nejaký čas dochádzať na chemoterapiu do iných miest. *


Po komunálnych voľbách sa svojich funkcií ujalo veľké množstvo poslancov, ktorí zložili sľub a rozhodli sa zastupovať občanov. Bez prítomnosti na mestskom zastupiteľstve však riešiť problémy mnohokrát nie je možné a dopláca na to celý mestský parlament. Podľa poslanca Miloša Dovičoviča sa nitrianskeho zastupitelstva v drvivej väčšine zúčastňujú hlavne tí istí poslanci a naopak, tí istí poslanci stále pre zmenu absentujú. Poslanec preto vyzval ostatných, aby svoj mandát brali vážne a nevyberali si, kedy na zastupiteľstve budú a kedy nie.


NEDOSTATOK ONKOLÓGOV V PRIEVIDZKOM OKRESE
Viacerí onkologickí pacienti z okresu Prievidza musia už nejaký čas dochádzať na chemoterapiu do iných miest. Situáciu spôsobil odchod jednej a úmrtie druhej ambulantnej lekárky s touto špecializáciou. Časť pacientov po nich prebral doktor v bojnickej nemocnici a lekárka v Partizánskom, ktorí sú už kapacitne na hrane. Onkologický stacionár v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach prijal za posledný mesiac 70 nových pacientov a ďalší sa hlásia. Podobný stav hlásila i lekárka v Partizánskom. Podľa hovorkyne Trenčianskeho samosprávneho kraja Lenky Kukučkovej, kraj vyvíja maximálne úsilie, aby pomohol onkologickým pacientom so zabezpečením poskytovania zdravotnej starostlivosti. Onkologických pacientov podľa nej smerujú do existujúcich ambulancií, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť v TSK, ako aj mimo neho. Kraj zároveň prosí lekárov, ktorí majú špecializáciu v odbore klinická onkológia a mali by záujem zriadiť a prevádzkovať ambulanciu v okrese Prievidza, aby kontaktovali odbor zdravotníctva a sociálnej pomoci trenčianskeho samosprávneho kraja.


KOMUNITNÉ HLIADKY
Od utorka, 6. apríla budú na sídliskách v Topoľčanoch pripravené veľkoobjemové kontajnery pre váš nadrozmerný odpad. Úlohou komunitných hliadok bude dohliadať na jednotlivé stojiská a kontrolovať, či je odpad, ktorý občania na stojiskách zhromažďujú, v poriadku. V prípade, ak máte záujem o túto činnosť, môžete kontaktovať referát komunálnych činností.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia