Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 26. 11. 2020

Nazov:PODOZRENIA Z TUNELOVANIA PODNIKU

Nové vedenie štátneho podniku Agrokomplex na čele s Róbertom Kanásom podalo trestné oznámenie na Národnú kriminálnu agentúru z dôvodu podozrenia pochybných obchodov, ktoré sa diali na výstavisku počas minulého vedenia, kedy pôsobil vo funkcii riaditeľa nominant SNS -Branislav Borsuk. Svoju funkciu vykonával od roku 2018. Agrokomplex, ktorý pod rezort pôdohospodárstva patrí, v tom čase viedla Gabriela Matečná. Protikorupčná jednotka zriadená aktuálnym Ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR odhalila niekoľko závažných pochybení. Hlavným rámcom podozrení je porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

OTVORIA VIANOČNÉ MESTEČKO
Vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí v Nitre bude aj počas tohtoročného predvianočného obdobia. Mesto pôvodne avizovalo, že pre pandémiu ochorenia COVID-19 osadí iba vianočný strom a nainštaluje výzdobu. Napokon padlo rozhodnutie, že na námestí bude poskytovať občerstvenie šesť stánkov. Všetky budú ponúkať jedlo a nápoje. Dva drevené stánky budú mestské. Umiestnené budú pred dvoma gastronomickými prevádzkami, ktoré zabezpečia aj ich obsluhu. Na zvyšné štyri predajné stánky mesto iba vydávalo súhlas na ich umiestnenie. Prvá fáza prevádzky stánkov potrvá od 3. do 13. decembra. Druhá potrvá takisto desať dní, teda od 13. do 23. decembra.


SPOLUPRÁCA MESTA SO ZDRUŽENÍM ARCHITEKTOV
Otvorenie diskusie o architektúre a urbanizme je jedným z cieľov memoranda, ktoré uzatvorilo mesto Nitra so Združením architektov Nitry (ZAN). Mestskí poslanci memorandum schválili na svojom novembrovom rokovaní. Spolupráca mesta s profesijným združením architektov má podľa predsedu Tibora Zelenického pomôcť pri formovaní Nitry a zároveň vytvorí zázemie pre riešenie problémov pri tvorbe verejných priestorov. Podôb spolupráce by malo byť viacero. Od skvalitnenia a urýchlenia legislatívnych procesov až po spoločenskú prezentáciu a propagáciu architektúry Nitry. V neposlednom rade pôjde aj o všeobecné pozdvihnutie spoločenského vnímania architektúry.


V GALANTE ZAISTILI KVÍZOMATY
Akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier proti nelegálnym kvízomatom vyniesla v jednej z herní v Galante zaistenie siedmich nelegálnych zariadení – tzv. kvízomatov. Informovala o tom Valéria Pernišová z oddelenia komunikácie ÚRHH. V meste je prijaté všeobecne záväzné nariadenie, ktoré zakazuje prevádzku hazardných hier na území mesta. Úrad pri tejto akcii prvýkrát využil novelizovaný zákon o hazardných hrách. Ten umožňuje zaistenie a odobratie aj takých zariadení, ktoré sú z dôvodu znemožnenia ich zaistenia úradom pevne pripevnené k stene alebo podlahe. Dozory Úradu pre reguláciu haz. Hier niekoľkokrát odhalili, že úradná pečať bola z týchto zariadení odstránená a kvízomaty fungovali ďalej. Podľa generálneho riaditeľa úradu sa vedú desiatky správnych konaní voči právnickým aj fyzickým osobám, ktoré prevádzkovali tzv. kvízomaty v rozpore so zákonom.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 15.5.2024

produkcia

Správy: Fakultnú nemocnicu v Nitre čakajú v blízkom čase priestorové zmeny

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 10.5.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia