Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 24. 6. 2021

Headline: Prípravy na otvorenie kúpaliska vrcholia. Jednou z noviniek bude vylepšená technológia * V Nitre vyrastie prvé inkluzívne detské ihrisko pre zdravotne znevýhodnené deti * Občianske združenie Nitra kompostuje spustilo projekt komunitného kompostovania * Elektrické kolobežky v poslednej dobe komplikujú nitriansku cestnú premávku vodičom aj chodcom na peších zónach.

NÁZOV: PRÍPRAVY NA OTVORENIE KÚPALISKA FINIŠUJÚ

Kúpalisko v Mestskom parku na Sihoti tento rok otvoria 26.júna. Tá hlavná sezóna začína predovšetkým s príchodom letných prázdnin. Do otvorenia kúpaliska radnica každým rokom investuje desiatky tisíc eur. Nebolo tomu inak ani tento rok. Návštevníkov čaká niekoľko noviniek a vylepšení.


NÁZOV: TU SA ZAHRÁ NAOZAJ KAŽDÝ

Voľný čas strávený na detskom ihrisku poteší každé dieťa.Keď sa však dieťa so špeciálnymi potrebami stretne s neprístupným prostredím, dostáva sa ALE do nevýhody. Práve pre takéto prípady sa budujú moderné, inkluzívne ihriská. Herné prvky sú navrhnuté tak, aby detské ihrisko bolo skutočne pre všetkých. Práve tieto prvky zapájajú všetky zmysly dieťaťa a stimulujú popri motorickom aj jeho senzorický vývoj. Jedno takéto ihrisko vyrastie tento rok aj v Nitre.


Názov: KOMPOSTOVANIE V NITRE MÁ ZELENÚ!
Headline:

Kompostovanie je najprirodzenejší spôsob ako minimalizovať množstvo odpadu. Záujemcovia o kompostér sa mohli v prvom kole prihlásiť do 15.júna.

Druhé kolo prihlasovania o kompostér bude vyhlásené v letných mesiacoch a záujem môžu prejaviť bytové jednotky, komunity i rodinné domy, ktorým bude následne poskytnuté školenie ako zaobchádzať s bioodpadom.


ELEKTROKOLBEŽKY OHROZUJÚ VODIČOV i CHODCOV

Elektrické kolobežky v poslednej dobe komplikujú nitriansku cestnú premávku vodičom aj chodcom na peších zónach.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia