Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 20. 6. 2021

Headline: Problémov v dopravnej infraštruktúre Nitrianskeho kraja je hneď niekoľko. Kedy sa dočkáme riešenia? * Ihrisko vedľa Centra voľného času Domino v Nitre bude zveľadené * Vedeli ste, že včelám vďačíme za každé tretie sústo potravy? Novodobým trendom je mestské včelárenie. * Pracovníci mesta Nitra začali s prípravou na otvorenie letného kúpaliska. * Topoľčianska radnica bude aj počas letných prázdnin zabezpečovať prevádzku vo viacerých mestských materských školách *
NÁZOV: KATASTROFÁLNA DOPRAVNÁ SITUÁCIA

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica sa stretol s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom, aby prerokovali závažné problémy cestnej a železničnej infraštruktúry v Nitrianskom kraji. Riešenie niektorých je však v nedohľadne.

OBNOVA IHRISKA VEDĽA CVČ DOMINO
Ihrisko vedľa Centra voľného času Domino v Nitre bude zveľadené. Na prvú etapu obnovy pôjde z mestského rozpočtu 20.000 eur. Pre mnohých Nitranov je legendárne ihrisko už niekoľko rokov uzatvorené pre zlý technický stav. V minulosti sa tam hrávala hádzaná i hokejbalové turnaje. Teraz chce mesto celý areál zrevitalizovať v prvej etape aspoň do takej miery, aby mohlo slúžiť na potreby centra voľného času. Projekt je rozdelený do viacerých fáz.


ČOSKORO ZAČNE SEZÓNA NA LETNOM KÚPALISKU
Pracovníci mesta Nitra začali s prípravou na otvorenie letného kúpaliska. Nová sezóna sa tu začne v sobotu 26. júna. Do prípravných prác spojených s bežnou údržbou a opravami investovalo mesto približne 20.000 eur. Jednou z noviniek, je vylepšenie technológie bazénov o päť nových filtrov a tri čerpadlá. V novej sezóne pribudne pri stánkoch s občerstvením piesková plocha, nové hracie prvky a trampolína. Časť týchto prvkov sa stihne dokončiť pred sezónou, časť bude dorobená po jej skončení.


NIEKTORÉ ŠKOLY BUDÚ REKONŠTRUOVAŤ
Topoľčianska radnica bude aj počas letných prázdnin zabezpečovať prevádzku vo viacerých mestských materských školách (MŠ). Rodičov však zároveň upozorňuje, že kapacity v nich budú v lete obmedzené. Dôvodom sú okrem iného aj rekonštrukcie viacerých školských budov. Magistrát pripomína, že stavebné práce už prebiehajú napríklad v MŠ Gagarinova. „V ďalších dvoch škôlkach na Tribečskej ulici a vo Veľkých Bedzanoch sa v letných mesiacoch uskutočnia stavebno-rekonštrukčné a opravársko-montážne práce. Tie znemožnia plnú prevádzku týchto škôl.Z kapacitných dôvodov teda nebude možné počas letných prázdnin uspokojiť záujem každého rodiča o umiestnenie dieťaťa do materskej školy, mnohé deti však budú môcť od septembra tráviť čas vo vynovených priestoroch.

NÁZOV: VČELY V MESTE A BIODIVERZITA

V Nitre máme mestské včely, ktoré nepatria mestu ale žijú v meste a tak napomáhajú opeľovaniu. Možno to tak nevyzerá, ale mestské prostredie je pre včely predsa len priaznivejšie. Vysoká kontaminácia vidieka pesticídmi a strata prírodného prostredia robia z miest vítané útočisko pre viacero druhov, okrem iných aj pre včely a ďalšie druhy opeľovačov. Spolu sa starajú o takmer 90% rastlín, ktoré produkujú jedlo. Tretina svetovej produkcie stravy závisí od včiel, to znamená, že za každé tretie sústo jedla vďačíme práve včelám.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia