Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 16. 10. 2021

Headline: Nitra získa autobusy s najmodernejším vybavením. Mesto ušetrí ročne 1 milión eur. * V Nitrianskej nemocnici boli k 15. Októbru hospitalizovaní len neočkovaní * Podľa novej súdnej mapy má byť krajský súd v Nitre zrušený * Podnikatelia, ktorí sa starajú o kultúrne pamiatky a pamätihodnosti, môžu požiadať nitriansku radnicu o dotácie.

Názov : OD JANUÁRA NASTANÚ ZMENY V MHD

Mestskú hromadnú dopravu v Nitre bude od roku 2022 zabezpečovať nový dopravca. Súčasnú Arrivu nahradí Transdev Morava so svojimi bielo-modrými autobusmi bez reklám . Nový dopravca vyhral v minulosti súťaž spomedzi troch uchádzačov a od roku 2022 bude zabezpečovať MHD v meste najbližších desať rokov.
Cestujúci sa majú na čo tešiť. Od nového roka ich čaká pohodlnejšie cestovanie, klimatizácia v autobusoch či platba za lístok prostredníctvom bankomatovej karty.

V NEMOCNICI HOSPITALIZOVANÍ NEOČKOVANÍ
Nitrianska fakultná nemocnica zvláda tretiu vlnu pandémie ochorenia COVID-19 bez väčších problémov. Podľa hovorkyne nemocnice Tatiany Kubinec nemocnica využíva svoje rozsiahle skúsenosti z priebehu druhej vlny. K 15. Októbru bolo v nemocnici hospitalizovaných 11 pacientov s ochorením COVID-19, pričom jeden pacient je pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Ani jeden z pacientov nebol zaočkovaný.


KRAJSKÝ SÚD V NITRE MÁ BYŤ ZRUŠENÝ
Stop súdnej mape. Krajský súd si nedáme. Do Bystrice nejdeme. Ostávame v Nitre. Zaznievalo z úst pracovníkov okresného a krajského súdu v nitre počas hodinového protestu. Podľa aktuálneho návrhu novej súdnej mapy má byť Krajský súd v Nitre zrušený. Jeho agenda má spadať pod Krajský súd v Banskej Bystrici. Výnimkou má byť Okresný súd Komárno, pre ktorý bude odvolací súd v Trnave. Podľa hovorkyne Leny Kiradžiev Vedenie oboch nitrianskych súdov tento protest podporilo a na hodinu uvoľnilo zamestnancov. Podľa nej je Nitriansky krajský súd vybavený odborným personálom, má dostatočne veľký obvod a je schopný zabezpečovať civilnú, trestnú aj správnu agendu. Zamestnanci považujú za absurdné, aby ľudia z nitrianskeho kraja cestovali za výkonom práva do Bystrice, keď v Nitre funguje zabehnutý súd.

Podobné Príspevky

Správy: Spravodajstvo z 15.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 8.4.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo y 26.3.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo zo 16.3. 2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 4.3,2024

produkcia

Správý: Spravodajstvo z 25.2.24

produkcia