Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY – 11. 6. 2021

Headline: Vedeli ste, že včelám vďačíme za každé tretie sústo potravy? Novodobým trendom je mestské včelárenie. * Spolu s výstavbou lávky už prebieha aj budovanie úschovne pre bicykle a kolobežky v areáli školy Lúky. * Hollého ulica v Nitre prejde rekonštrukciou * Mesto Vráble pripravuje výjazdové očkovanie * Pandémia neovplyvnila dopyt po voľných pracovných miestach v Nitrianskom regióne. Aké pozície sú aktuálne žiadané?

NÁZOV: VČELY V MESTE A BIODIVERZITA

V Nitre máme mestské včely, ktoré nepatria mestu ale žijú v meste a tak napomáhajú opeľovaniu. Možno to tak nevyzerá, ale mestské prostredie je pre včely predsa len priaznivejšie. Vysoká kontaminácia vidieka pesticídmi a strata prírodného prostredia robia z miest vítané útočisko pre viacero druhov, okrem iných aj pre včely a ďalšie druhy opeľovačov. Spolu sa starajú o takmer 90% rastlín, ktoré produkujú jedlo. Tretina svetovej produkcie stravy závisí od včiel, to znamená, že za každé tretie sústo jedla vďačíme práve včelám.


NOVÁ CYKLOLÁVKA AJ ÚSCHOVŇA
Vrábeľská radnica v týchto dňoch začala s budovaním novej cyklolávky. Tá bude súčasťou cyklistickej cesty, ktorá prepojí viaceré mestské časti. Spolu s výstavbou lávky už prebieha aj budovanie úschovne pre bicykle a kolobežky v areáli školy Lúky. Slúžiť bude pre 56 užívateľov a hotová má byť do 11. júna. Všetky práce sú súčasťou prvej etapy budovania cyklistickej cesty. Bude pozostávať z približne 900 metrov dlhého upraveného chodníka, odpočívadla pri lávke v časti Dyčka, s premostením ponad rieku Žitava a úschovňou.Šírka premostenia ponad rieku Žitava bude päť metrov. „Dva komponenty, z ktorých bude postavená, sú už na mieste. Ukončenie prác predpokladáme do konca júna. Následne budú dokončené pripojovacie chodníky k lávke smerom k Základnej škole s materskou školou Lúky a tiež smerom k priemyselnému parku.


VÝJAZDOVÉ OČKOVANIE V MESTE VRÁBLE
Mesto Vráble pripravuje výjazdové očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Určené je seniorom a ťažko zdravotne postihnutým ľuďom, ktorí nemôžu cestovať do veľkokapacitných vakcinačných centier v kraji. Radnica očkovanie organizuje v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou. Zabezpečená bude vakcína od Pfizer/BioNTech. Očkovanie sa uskutoční v budove mestského úradu 19. júna od 9. hodiny. Záujemcovia sa môžu telefonicky hlásiť do 10. júna. „Poradie prihlásených ľudí bude určené podľa ich veku.


PLÁNOVANÁ REKONŠTRUKCIA HOLLÉHO ULICE
Nitrianska radnica pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu Hollého ulice, ktorá je jednou zo spojníc centra mesta s najväčším nitrianskym sídliskom Klokočina a mestskou časťou Čermáň. Frekventovaná dopravná tepna by mala podľa magistrátu prejsť aj podstatnou modernizáciou. Komunikácia, ktorá je momentálne v zlom technickom stave, má byť upravená tak, aby sa po nej mohli okrem áut bezpečne pohybovať aj chodci a cyklisti.
pôjde holúbek

Názov: PROFESIE POČAS PANDÉMIE

Väčšina zamestnávateľov v Nitrianskom regióne je prevažne strojárskeho charakteru a od toho sa odvíja aj ponuka voľných pracovných miest v regióne. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre evidoval v čase pred pandémiou 7800 voľných pracovných miest a aktuálne je v databáze 5917 voľných pracovných miest. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre konštatuje, že počas pandémie nepoklesol dopyt po voľných pracovných miestach zo strany zamestnávateľov.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia