Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 10. 10. 2022

  1. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM sa tento rok uskutočnil v plnej sile. Ambasádorkou festivalu sa stala speváčka Zuzana Smatanová. Na festival filmári prihlásili 91 filmov, z 24 krajín a 4 kontinentov. Tradičným sprievodným podujatím festivalu bolo interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov s veľmi aktuálnou témou, ktora znie : Chlieb a ako nasýtiť svet.

SÚŤAŽ ZÁHRADA, DETAIL A PARK ROKA MÁ VÍŤAZOV

Súťaž Záhrada, Park a Detail roka na Slovensku vyhlasuje od roku 2015 Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu. Svoje diela tak môžu prihlasovať firmy, ktoré dielo zrealizovali, autori projektov zrealizovaných diel alebo vlastníci diela. Súťaž získava čoraz väčšiu pozornosť, čo dokazuje aj bohatá tohtoročná účasť. Jej cieľom je propagovať diela z hľadiska ich estetickej hodnoty, technickej kvality prevedenia, ale aj z hľadiska ich spoločenského významu a prínosu.


VÝPOVEDE LEKÁROV VO FN NITRA
Fakultná nemocnica (FN) v Nitre eviduje k 4. októbru 78 výpovedí lekárov, ktoré boli podané v rámci iniciatívy Lekárskeho odborového združenia (LOZ). Skladba lekárov, ktorí podali výpovede, je podobná ako v iných slovenských nemocniciach. Sú to medicínske oblasti ako kardiológia, ortopédia, traumatológia, neurológia, anestéziológia, gynekológia, onkológia a pediatria. Vedenie FN už so zástupcom odborového združenia rokovalo o ďalšom postupe.


NÁJOMNÉ BYTY V NOVÝCH ZÁMKOCH
V bývalej budove hotela Korzo v centre Nových Zámkov vzniknú nájomné byty. Rekonštrukcia objektu by sa mala začať na jar budúceho roka. Financovaná bude z vlastných, ako aj úverových zdrojov mestskej spoločnosti Bytkomfort, ktorá má objekt v dlhodobom prenájme. Bytkomfort plánuje vybudovať 40 nájomných bytov. Dnes zostal z budovy bývalého hotela skelet, ktorý je pripravený na kompletnú rekonštrukciu. Podľa platného územného plánu centrálnej mestskej zóny môže byť polovica plochy budovy bývalého hotela určená na nájomné bývanie. Na troch podlažiach vznikne priestor na bývanie pre 40 rodín, zvyšok objektu bude určený na prenájom nebytových priestorov.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia