Televízia CENTRAL
Image default

SPRÁVY: 1. 10. 2020

V Nitrianskej nemocnici platí zákaz návštev až do odvolania * Mladík dobodal vlastnú matku, tragédia sa stala na Klokočine * V nitrianskych mestských častiach budú veľkoobjemové kontajnery * Nitrianska univerzita má prvenstvo v umiestnení piatich polopodzemných kontajnerov * V Prievidzi si obyvatelia môžu bezplatne nabrať vrecia s kompostom.

ZÁKAZ NÁVŠTEV V NITRIANSKEJ NEMOCNI.
Fakultná nemocnica v Nitre v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 sprísňuje opatrenia. „Na základe nariadenia regionálneho úradu verejného zdravotníctva je platný zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach.Zákaz sa netýka iba kňazov, ktorí prichádzajú podávať sviatosti pomazania chorým. Výnimku majú aj návštevy paliatívnych chorých. K obmedzeniu návštev došlo vo Fakultnej nemocnici v Nitre už začiatkom septembra. Boli síce možné na všetkých oddeleniach, vždy ich však individuálne posudzoval vedúci zamestnanec, prednosta, či primár. „Teraz už platí zákaz návštev až do odvolania.

ČELÍ OBVINENIU Z VRAŽDY
Nitriansky krajský vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 19-ročného muža. Zároveň bol daný podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie, potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková. Obvinenie súvisí s prípadom vraždy 48-ročnej ženy na nitrianskom sídlisku Klokočina. Za obzvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Incident sa odohral na Rýnskej ulici v Nitre, kde malo dôjsť k incidentu v rodine. Po príchode na miesto našli muži zákona v byte na prízemí 48-ročnú ženu bez známok života s viacerými bodnými ranami na tele. Na mieste zadržali podozrivého 19-ročného syna zavraždenej. Policajti sa dovnútra dostali cez okno. Stopy krvi našli v byte aj vonku pred dverami. Mladíka po niekoľkých hodinách odviedli v putách.V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie.


JESENNÉ UPRATOVANIE V MESTE
Mesto Nitra na svojej stránke zverejnilo rozpis umiestnenia veľkoobjemových kontajnerov pre jesenné upratovanie na prelome mesiacov september a október. Veľkokapacitným odpadom sa myslia napríklad rozobraté skrine, stoly, WC misy a podobne. Mesto zároveň upozorňuje, že do kontajnerov nepatrí organický odpad (konáre, drevo, lístie a podobné) a ani elektronické zariadenia (televízory, chladničky a tak ďalej). Z inštrukcií pre obyvateľov, ktoré boli zverejnené na webovej stránke mesta, vyplýva, že pred uložením do kontajneru je potrebné, aby boli rozmerovo veľké odpady rozobraté. Kontajner bude na mieste umiestnený vždy o 12.00 a odvezený bude o 20.00 hod. Kontajner bude počas dňa podľa potreby niekoľkokrát odvezený.Veľkoobjemové kontajnery na odpad budú umiestnené v Dieloch, Párovských Hájoch, Kyneku a Mlynárciach.


POLOPODZEMNÉ KONTAJNERY MÁ AJ UKF
Zaujímavé prvenstvo patrí Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V uplynulých dňoch tu totižto pribudli moderné polopodzemné kontajnery na zmesový a triedený komunálny odpad. Umiestnené sú v areáli Študentského domova Zobor na Dražovskej 2. Päť nových kontajnerov na komunálny odpad, plasty, papier a sklo bolo odovzdaných 28. septembra do užívania. Celková cena diela s projektovou dokumentáciou, vytýčením sietí na stavenisku a montážou kontajnerov je niečo cez 25 tisíc eur s dph. Kontajnery majú tiež zabudovaný senzor naplnenosti. To znamená, že budú vyvážané podľa potreby, vtedy, keď budú plné.

MESTSKÝ KOMPOST PRE VŠETKÝCH
Prievidžania môžu bezplatne získať kompost z mestskej kompostárne biologicky rozložiteľných odpadov. Vrecia s kompostom získajú v zberni odpadov na Garážovej ulici.Kompost môžu zamestnanci technických služieb bezplatne vydať iba obyvateľovi mesta po preukázaní občianskeho preukazu, vlastníkovi záhrady na území mesta. Obyvatelia si podľa neho môžu nabrať maximálne päť 70-litrových vriec kompostu, z toho jedno vrece im poskytne mesto.

Podobné Príspevky

Spravy: Spravodajstvo z 15.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 7.7.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 23.6.2024

produkcia

Spravy: Spravodajstvo z 18.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 5.6.2024

produkcia

Správy: Spravodajstvo z 26.5.2024

produkcia