Tím spod Zobora si v sobotu v rámci 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže pripísal ďalší fortunaligový triumf, v Myjave proti "domácej" Seredi mu na to stačil gól Milana Ristovského.

Čítať ďalej...

Slovenská hokejová reprezentácia v sobotu podľahla na nemeckom pohári olympijskému tímu Ruska 2:3 po predĺžení. Slováci držali krok so súperom, ale doplatili na individuálne zaváhania a získali iba bod. Napriek tomu sa v zápase našlo viacero pozitívnych momentov, jedným z nich bol výkon debutanta Andreja Kollára.

Volejbalisti Myjavy zaznamenali prvú prehru v sezóne, keď v zápase 7. kola Edymax extraligy podľahli Nitre 2:3. Myjava pred početnou diváckou kulisou vyhrala prvý set 25:19, ale druhé dejstvo ovládla Nitra a dovolila domácim uhrať len 12 bodov.

Futbalisti rezervy FC Nitra sa v 15. kole III. futbalovej ligy predstavili na domácej tráve proti OFK Malženice a prehrali 0:2. Po bezgólovom prvom polčase si domáci vytvorili po prestávke 15-minútový tlak, no nič z neho navyťažili.

Po stredajšom šlágri prvého s druhým mala Slovnaft handball extraliga mužov na programe 9. kola duel tímov zo stredu tabuľky a zároveň susedov v aktuálnom poradí HK Agro Topoľčany - MHC Nové Zámky.

Zdá sa, že kríza Veľkého Lapáša z ostatných piatich stretnutí, v ktorých získal iba bod je zažehnaná. V zápase 14. kola V. ligy stred privítal na svojom trávniku TJ Slovan Krušovce a diváci videli starý dobrý Lapáš, ktorý zvíťazil 5:0.

Starší dorastenci FC Nitra sa v 14. kole I.LSD predstavili na domácom trávniku proti FK Železiarne Podbrezová, súperovi zo stredu tabuľky. Hostia zo šiestich stretnutí na pôde súpera dokázali tri vyhrať a v dvoch remizovať, a tak čakal na Nitranov neľahký súper. Mladí hráči Nitry zvíťazili 1:0 gólom Sebastiana Kóšu v 19. minúte.

Vo futbalovom klube FC Nitra došlo počas stredajšieho valného zhromaždenia k viacerým personálnym zmenám. Do funkcie predsedu klubového predstavenstva zvolili Milana Červeňa, ktorý bude mať na starosti ekonomické záležitosti. Novým podpredsedom predstavenstva sa stal Martin Práznovský.

Káder tipsportligového hokejového klubu HK Nitra v stredu rozšíril krídelník Patrik Koyš, ktorý začínal s hokejom v klube MHK Dubnica nad Váhom.

Futbalistiky FC Nitra v ostatných troch zápasoch najvyššej ženskej futbalovej súťaže dvakrát zvíťazili na ihrisku súpera a v jednom podľahli na domácej tráve. V ďalšom kole privítajú Nitrianky v sobotu o 13. hodine AS Trenčín.