Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa po 17-ročnej kadetskej reprezentantke, pravej spojke Zuzane Trepáčovej (UDHK Nitra), získali pred druhou časťou sezóny aj ďalšiu mladú hráčku. Do kádra trénera Michala Lukačína pribudla Alžbeta Obstová z HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.
Čítať ďalej...
Program 3. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. - 6. miesto) Slovnaft handball extraligy hádzanárov uzavrel stredajší duel MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa, ktorý bol zároveň súbojom o 2. priečku v priebežnej tabuľke.
Krátko pred Finálovým turnajom Slovenského pohára vo volejbale mužov pribudli do kádra VKP-SPU Nitra dvaja hráči. Prvým je staronový nahrávač Juraj Zaťko, druhá posila je na blokárskom poste.
Dramatický a vyrovnaný zápas ponúkli trom stovkám prítomných divákov hádzanári HK Agro Topoľčany a MHC Štart Nové Zámky. V súboji dvoch tímov priamo zainteresovaných do boja o štvrtú semifinálovú miestenku boli napokon šťastnejší domáci Topoľčanci.
Futbalistom Nitry nevyšiel úvod do jarnej časti Fortuna ligy, keď v 19. kole prehrali s Podbrezovou na domácom trávniku 1:3. Zverenci trénera Ivana Galáda pritom od 11. min viedli gólom chorvátskeho útočníka Nikolu Gatariča, ktorý prišiel do klubu spod Zobora len tesne pred začiatkom jarnej časti súťaže zo Serede.
Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 52. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad Žilinou 3:1. Žilina naposledy uspela pod Zoborom 26. decembra 2017. V nedeľu jej nepomohlo ani 56 zákrokov brankára Fučíka.
Mladí slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali dovedna šesť medailí (0 - 2 - 4) v Aalborgu na 46. majstrovstvách Európy juniorov a kadetov a zároveň 11. ME starších juniorov (do 21 rokov). O dva bronzové kovy pre SR sa na trojdňovom mládežníckom kontinentálnom šampionáte v Dánsku postarali Laura Pálinkásová (z Farmexu Nitra) v kumite junioriek do 59 kg a Tomáš Kósa v kumite juniorov nad 76 kg.
Futbalový útočník Ľubomír Urgela vymenil najvyššiu slovenskú súťaž Fortuna ligu za regionálnu ligu v Rakúsku. Po vypršaní zmluvy s FC Vion Zlaté Moravce podpísal zmluvu s tímom SC ESV Parndorf 1919, ktorý hrá rakúsku tretiu najvyššiu súťaž.
Chorvátsky futbalový ofenzívny stredopoliar Nikola Gatarič sa stal novou posilou FC Nitra. Deň pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy dotiahol klub spod Zobora jeho príchod z konkurenčného ŠKF Sereď. Pre Nitranov bol kľúčovým faktorom v angažovaní Gatariča snaha nahradiť Andreja Fábryho, ktorý počas zimy opustil klub spod Zobora.
Hráči Nitry vyhrali s predposledným tímom hokejovej Tipsport ligy Liptovským Mikulášom 4:1 v piatkovom stretnutí 51. kola. Nitrania bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe, Liptáci nezískali ani bod už šesťkrát v rade.