Topoľčany sa stali dejiskom 3. ročníka MSR v šachu amatérov. Na šachový sviatok sa tak v topoľčianskom kultúrnom dome zišli hráči zo všetkých končín Slovenska a až 65 hráčov zo zahraničia z 9 európskych krajín. 

Čítať ďalej...
Počas víkendu ožila Fara Aréna na Klokočine športovým dňom, ktorého účelom je pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Organizoval sa tam ŠOK Open 2019, ktorý sa každý rok nesie pod mottom malý turnaj s veľkou myšlienkou.  
Čítať ďalej...

Vo výstavných priestoroch topoľčianskej mestskej galérie sa so svojou tvorbou predstavuje umelecký fotograf, grafický dizajnér a vydaveteľ Jaroslav Horečný. Výstava nesie názov Čičmianske domy. 

Čítať ďalej...

V areáli mestského letného kúpaliska v Topoľčanoch vybudovalo mesto nové
multifunkčné ihrisko.

Čítať ďalej...

V priestoroch Ponitrianskeho múzea počas mestských slávností uviedli do života novú knihu o Nitre. Publikáciu Nitra – Pamätihodnoti mesta zostavil vydavateľ a fotograf Vladimír Bárta. 

Čítať ďalej...

Posledné rokovanie pred prázdninami bolo pre poslancov TSK vyčerpávajúcim. Dôvodom bolo viacero bodov pri ktorých sa zastavili. Azda najširšia diskusia sa niesla pri bode o nemocnici s poliklinikou sídliacej v Bojniciach. 

Čítať ďalej...

Malá obec Trenčianske Jastrabie neďaleko krajského mesta pripomenula významné jubileum; 750 rokov od svojho založenia. Trojdňové narodeniny municipality s viac ako 1 200 obyvateľmi vyplnili nielen miestne organizácie pôsobiace v obci, ale i hostia z blízkeho okolia.

Čítať ďalej...
Aj Matica slovenská sa tak ako každý rok opäť zapojila do najväčších mestských slávností Nitra, milá Nitra. Matičné folklórne súbory už tradične vítali všetkých účastníkov národnej cyrilometodskej púte na Svätoplukovom námestí. 
Čítať ďalej...

Aj počas Sviatku sv. Cyrila a Metoda sa v celom Trenčianskom kraji oslavovalo. Od vzniku obce Neporadza uplynulo totiž 750 rokov a významným sviatkom sa môžu pochváliť aj hasiči z dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) obce, ktorí oslávili 100. výročie od založenia zboru.

Čítať ďalej...
Strana 1 z 94