Region Tour Expo 2019 v Trenčíne, na ktorom sa otváral aj stánok KOCR, sa niesol v hokejovom duchu.

Čítať ďalej...

Hudobný koncert, občerstvenie, kultúra, to všetko ponúkol prvý ročník Topoľčianskeho majálesu. 

Čítať ďalej...

Na Slovensku sa organizuje veľa súťaží vín, ale len jedna jediná sa koná na vinohradnícko – vinárskej, AKADEMICKEJ pôde. Celoslovenská súťažná výstava vín “Víno SPU 2019” sa pod vedením Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva FZKI uskutočnila už po 11-krát. 

Čítať ďalej...

4. mája uplynulo 100 rokov od tragickej smrti jednej z najvýraznejších osobností slovenskej histórie- Generála Milana Rastislava Štefánika. 100. výročie jeho úmrtia si pripomenuli aj v meste Topoľčany. 

Čítať ďalej...

S cieľom zachovať tradičné remeslá na spracovanie rastlinných a živočíšnych produktov si Krajské osvetové stredisko v Nitre pripravilo pre deti a dospelých počas jarných mesiacov včelie, ovčiarske a textilné tvorivé dielničky.

Čítať ďalej...
Deň matiek je sviatkom, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Pri tejto príležitosti bol pre oslávenkyne v Spoločenskom dome v Topoľčanoch pripravený aj bohatý program, v ktorom sa predstavili mladí talentovaní tanečníci, hudobníci a herci z topoľčianskych materských škôl, aby si uctili svoje mamy špeciálnym programom.  
Čítať ďalej...
Stať sa matkou je tou najkrajšou udalosťou a zároveň poslaním každej ženy. Všetci si uvedomujeme, aká je rola matky dôležitá a veľakrát aj náročná. Pri príležitosti Dňa matiek pripravilo mesto Nitra v každej mestskej časti bohatý program. 
Čítať ďalej...

Deti z Centier pre deti a rodiny a náhradných rodín aj tento rok vystúpili na Najmilšom koncerte roka v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Úsmev ako dar už po 29-krát organizuje prehliadku umeleckých talentov, ktorá sa teší každým rokom veľkej obľube.  

Čítať ďalej...

V priestoroch kongresovej sály Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja SA uskutočnilo v poradí 16. zasadnutie Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Pracovnej časti májovej schôdze predchádzalo slávnostné odhalenie búst významných osobností Trenčianskeho kraja. Vo vstupných priestoroch župy sa tak po novom nachádzajú Bronzové busty najvýznamnejších rodákov, ktorí sú zároveň velikánmi slovenskej histórie – Milana Rastislava Štefánika, Jozefa Miloslava Hurbana, Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka.

Čítať ďalej...

Ukážku vojenského tábora lukostrelcov z obdobia polovice 14. storočia, možnosť zastrieľať si z dobových lukov alebo kuše na historické terčovnice, ale aj ukážku výcviku anglickej lukostreleckej jednotky a mnohé ďalšie atrakcie priniesol v krásny sviatočný deň Stredoveký tábor na Nitrianskom hrade. 

Čítať ďalej...
Strana 1 z 90