%AM, %19 %400 %2019 %10:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Kvalita života v mestskej časti Horné a Dolné Krškany sa postupom rokov začala zhoršovať až to vyústilo do súčasného neúnosného stavu * Na nitrianskom mestskom kúpalisku sa začala letná sezóna * Divadlo Andreja Bagara pripravuje opätovné uvedenie obľúbeného pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela * Tohtoročná nočná cyklistická jazda v Nitre bude aj pietnou spomienkou * Nitrianska nemocnica pokračuje v prípravách na stavbu nového heliportu

%AM, %19 %399 %2019 %10:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre uviedlo premiéru výpravnej hudobnej inscenácie Trója. Autorka scenára a textov piesní Slavka Civáňová a režisér Peter Oravec spracovali príbeh gréckych bájí o najkrajšej žene sveta, povestnom trójskom koňovi, veľkých hrdinoch, mocných bohoch a o láske, ktorá rozpútala najväčšiu vojnu mýtických dôb. 

%AM, %18 %453 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Otvárací koncert v Piaristickom kostole ponúkol diela Wolfganga  Amadea Mozarta, Pietra Mascagniho, Antonia Vivaldiho a Missu in C pre sóla, zbor, organ a sláčiky Alexandra Albrechta  v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina, mladého nadaného 11 ročného huslistu Tea Gertlera; Speváckeho zboru Lúčnica s organovým sprievodom Mareka Štrbáka pod umeleckou taktovkou čestného šéfdirigenta ŠKO Žilina Leoša Svárovského.  

%PM, %17 %477 %2019 %12:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Poslanci rokovali a hlasovali o zákaze hazardu v Nitre * Deň krivých zrkadiel opäť priblížil svet mentálne postihnutých ľudí verejnosti * V mestskom kúpeli si od pondelka nezaplávate * V Starom divadle uviedli premiéru hry Trója

%PM, %17 %474 %2019 %12:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Krajský parlament na svojom výjazdovom zasadnutí schválil Akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra.

%PM, %17 %464 %2019 %12:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Rodič autistického dieťaťa, jeho rodina a jeho priatelia majú neľahkú úlohu spoznať a pochopiť dieťa.

%AM, %17 %457 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
Novou posilou Spartaka Myjava, ktorý postúpil do III. ligy a staronovou tvárou v tíme by mal byť od leta 2019 odchovanec nitrianskeho futbalu Tomáš Kóňa. Ten aktuálne figuruje v kádri FC Nitra, ale onedlho by mal zasa obliekať čierno-biely dres kopaničiarov. 
%AM, %17 %457 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
Český hokejový brankár Miroslav Hanuljak predĺžil zmluvu s tímom HK Nitra. Rodák z Mostu zamieril pod Zobor v januári tohto roka a vrátane play-off odchytal v nitrianskom drese 17 duelov s úspešnosťou zákrokov 90,9%. 
%AM, %17 %456 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
Slovenský hokejový obranca Peter Mikuš bude v nasledujúcej sezóne nastupovať v drese tipsportligového klubu z Nových Zámkov. Tridsaťštyriročný bek sa vracia do domácej najvyššej súťaže po jednom ročníku strávenom v českom prvoligovom tíme VHK Vsetín. 
Strana 1 z 462