Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre uviedlo premiéru výpravnej hudobnej inscenácie Trója. Autorka scenára a textov piesní Slavka Civáňová a režisér Peter Oravec spracovali príbeh gréckych bájí o najkrajšej žene sveta, povestnom trójskom koňovi, veľkých hrdinoch, mocných bohoch a o láske, ktorá rozpútala najväčšiu vojnu mýtických dôb. 

Čítať ďalej...

Otvárací koncert v Piaristickom kostole ponúkol diela Wolfganga  Amadea Mozarta, Pietra Mascagniho, Antonia Vivaldiho a Missu in C pre sóla, zbor, organ a sláčiky Alexandra Albrechta  v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina, mladého nadaného 11 ročného huslistu Tea Gertlera; Speváckeho zboru Lúčnica s organovým sprievodom Mareka Štrbáka pod umeleckou taktovkou čestného šéfdirigenta ŠKO Žilina Leoša Svárovského.  

Čítať ďalej...

Krajský parlament na svojom výjazdovom zasadnutí schválil Akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra.

Čítať ďalej...

Rodič autistického dieťaťa, jeho rodina a jeho priatelia majú neľahkú úlohu spoznať a pochopiť dieťa.

Čítať ďalej...

Separovanie odpadu je v súčastnosti na Slovensku horúcou témou. Mnohých ľudí však zaujíma najmä to, či sa odpad, ktorý vytriedia, naozaj recykluje alebo skončí niekde na skládke.

Čítať ďalej...

Vo výstavných priestoroch Galérie Univerzum na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre sa uskutočnila vernisáž výstavy prác absolventov U3V pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. 

Čítať ďalej...

Divadlo Andreja Bagara v Nitre otvorilo svoje brány. Obľúbené podujatie konajúce sa tradične začiatkom júna prilákalo množstvo návštevníkov, ktorí boli zvedaví, čo otvorené dvere divadla pripravili tento rok.  

Čítať ďalej...

V Šamoríne uskutočnil 31. ročník v súťaži krásy Miss Alpe Adria v ktorom sa zúčastnili dievčatá zo Slovenska, Česka, Maďarska, Chorvátska, Nemecka, Slovinska a Talianska.

Čítať ďalej...

Atmosféra Rotary Juniálesu 2019, v golfovom areáli Red Oak, sa niesla v duchu rokov tridsiatych a charitatívy.

Čítať ďalej...
Strana 1 z 92