Športové gymnázium v Trenčíne doteraz nemalo vlastnú telocvičňu. Preto sa kraj rozhodol podporiť výchovu športových talentov a škole poskytol peniaze na jej výstavbu. 

Čítať ďalej...

Poslanci mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch schvaľovali výstavbu cyklotrás.

Čítať ďalej...

Združenie obcí Uhrovská Dolina už po 11. krát organizuje slávnosti tohto mikroregiónu.

Čítať ďalej...
V dnešnej modernej dobe stúpa počet detí, ktorým šport veľa nehovorí. Aj preto sa Mesto Topoľčany v spolupráci s Občianskym združením Spira Topoľčany a športovými klubmi v Topoľčanoch rozhodli zorganizovať podujatie Športové hry stredoveku. 
Čítať ďalej...

Rokom 2017 sa končí ďalšie, už v poradí 4. volebné obdobie  modernej regionálnej samosprávy na Slovensku. Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica vyhodnotil a uviedol najdôležitejšie výsledky, ktoré samosprávny kraj dosiahol v uplynulom volebnom období. 

Čítať ďalej...
V rámci Dní Európskeho kultúrneho dedičstva mali Nitrania možnosť nahliadnuť do Kaplnky sv. Michala Archanjela v Nitre a zúčastniť sa komentovanej prehliadky, v ktorej zaznelo množstvo zaujímavých informácií o vzniku kostola a širšej histórii priestoru, na ktorom stojí. 
Čítať ďalej...

Návštevnosť Trenčianskeho kraja rastie, za prvý polrok 2017 ho navštívilo 172 660 turistov.

Čítať ďalej...

V stredu 13. septembra sa Koncertná sála Župného domu v Nitre stala dejiskom prestížneho podujatia. Už v poradí 7-krát sa tu konalo slávnostné odovzdávanie Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja. 

Čítať ďalej...
Druhá septembrová nedeľa patrila všetkým milovníkom vína, burčiaku či ďalších tradičných špecialít, ktorí zavítali do Mestského parku na Sihoti, kde prebiehal už v poradí 13-ty ročník Podzoborského vinobrania. 
Čítať ďalej...
Strana 1 z 57