%PM, %07 %641 %2018 %15:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

* Situácia s vodičmi MHD je stabilizovaná, nie však vyriešená. * Nitra chce pomôcť cudzincom prichádzajúcim za prácou novým integračným centrom. * V Nitrianskom kraji museli zatvoriť 5 materských škôl. Zaúradovala totiž chrípka. * V Nitrianskom kraji pribudnú nové monitory dychu pre novorodencov. * Autobusová stanica má byť hotová až v roku 2019. * Rok 2019 bude pre ďalší rozvoj dopravy v Nitre a v Nitrianskom kraji kľúčový. * Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo s prípravou inscenácie Meno. *

%PM, %06 %514 %2018 %12:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Spájanie sveta znevýhodnených a zdravých bolo hlavnou témou predstavenia Rozprávkové Vianoce, ktorým adventné obdobie odštartovalo združenie Arabeska.
%AM, %06 %363 %2018 %08:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
V stredajšom zápase 10. kola basketbalovej extraligy žien privítal BKM Junior UKF Nitra Piešťanské Čajky a po dobrom prvom polčase napokon prehrali 44:69.
%AM, %06 %362 %2018 %08:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Kompletný program 14. kola Slovnaft handball extraligy mužov priniesol v stredu očakávané víťazstvá favoritov. Trénerská premiéra v najvyššej slovenskej súťaži mužov nevyšla Marekovi Bozsókymu, ktorého zverenci z MHC Štart Nové Zámky neprerušili sériu prehier. Naopak, z Topoľčian si odniesli 13-gólový debakel za prehru 25:38 s HK Agro.
V zápase 2. kola 2. SLF – Openlige sa pod Zoborom predstavil FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou a domáci MFsK Nitra ho zdolal 3:1 po polčase 1:1.
%AM, %06 %341 %2018 %08:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Hokejisti Banskej Bystrice dokázali v dohrávke 26. kola Tipsport ligy zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. "Corgoni" tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.
%PM, %05 %623 %2018 %14:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

Po ôsmy krát organizuje mesto Partizánske predvianočné adventné podujatie pod názvom Mikuláš a mesto deťom.

%PM, %05 %616 %2018 %14:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

Vo vestibule Úradu TSK otvorili prvý deň vianočného trhoviska s názvom Vianočné srdce Zelenej župy.

%PM, %04 %645 %2018 %15:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

* Hattas sa oficiálne ujal kresla primátora Nitry. * Zdieľané bicykle ukončili v posledný novembrový deň svoju druhú sezónu v  Nitre. * Sociálna poisťovňa začína tento týždeň vyplácať dôchodcom vianočné príspevky. * Cestovný poriadok mestskej autobusovej dopravy sa od 9. decembra zmení.  * Neúspešný kandidát na primátora dal podnet na ústavný súd. *

%PM, %03 %616 %2018 %14:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

TSK a ÚSV ROS začali spoluprácu zameranú na podporu presadzovania participatívnych rozpočtov a vzdelávania mladých ľudí v oblasti aktívneho občianstva.